logo

Пошук

  Соціально-громадянська компетентність дошкільника: сучасний освітній вектор

  17.05.2023

  Понад рік дошкільна освіта України працює і виконує свої завдання в умовах воєнного стану, забезпечуючи підтримку учасників освітнього процесу. Від малого до дорослого, всі хочуть бачити Україну без війни, гарною, великою і доброю, називають її найкрасивішою на планеті Земля. І наш обов’язок – зберегти та примножити таке ставлення дошкільників, але водночас сформувати усвідомлення того, що, як сказав Сенека, Батьківщину люблять не за те, що вона велика, а за те, що своя.

  Саме в оновленому Базовому компоненті дошкільної освіти приділено значну увагу змістовному компоненту освітнього напряму «Дитина в соціумі». Мета освітнього напряму – формування в дітей дошкільного віку соціально-громадянської компетентності, яка є складовою їхнього особистісного зростання в період дошкільного дитинства. І реалізувати завдання Державного стандарту дошкільної освіти дають парціальні програми і посібники. Такою новою програмою, що відповідає викликам сьогодення, є парціальна програма «Моя країна – Україна» для старшого дошкільного віку (автори Гавриш Н.В., Косенчук О.Г., Піроженко Т.О.). До парціальної програми автори підготували програмно-методичне забезпечення.

  Життєві цінності… як змінюються вони впродовж життя? Що впливає на їх формування? Що стало цінністю і життєвою потребою в умовах, які склались в нашій країні? Як сприяти формуванню в дітей національної ідентичності й активної громадської позиції? На які освітні програми орієнтуватися? Якою має бути позиція педагогів та участь батьків? Таких запитань можна ставити нескінченно. Але саме сьогодення доводить, що тема формування соціально-громадянської компетентності наших наймолодших громадян як ніколи є актуальною.

  На ці та інші питання читайте відповіді та роз’яснення в статті «Соціально-громадянська компетентність дошкільника: сучасний освітній вектор», яку підготувала Ольга Косенчук, кандидат педагогічних наук, доцент, начальник відділу дошкільної освіти Українського інституту розвитку освіти в науково-методичному журналі «Дошкільне виховання» № 5, 2023 рік.

  Результатом нашого виховання дошкільнят мають стати не лише сформовані первинні уявлення і знання, а засвоєні практичні вміння і навички, і головне – бажання діяти згідно з нормами соціальної моралі, прийнятими нашим народом, намір слідувати традиціям, відповідати позитивному образу українця.
  Разом до Перемоги! Слава Україні! Тримаємо свій освітянський фронт!
  Пишаємось, що ми – українці! Слава Україні!

  Free Download WordPress Themes
  Premium WordPress Themes Download
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download WordPress Themes Free
  lynda course free download
  download intex firmware
  Download Nulled WordPress Themes
  free download udemy course