logo

Пошук

  Розроблено положення про Центр професійного розвитку педагогічних працівників – документ на громадському обговоренні

  20.05.2020

  Міністерство освіти і науки України та УІРО розробило проєкт Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників. Документ опубліковано для громадського обговорення на сайті МОН, пропозиції можна надсилати до року.

  В процесі роботи над документом УІРО спільно з МОН та за підтримки проєкту «Навчаємося разом» провів робочі зустрічі – з представниками інститутів післядипломної педагогічної освіти та з представниками районних/міських навчально-методичних центрів (кабінетів). На зміну останнім, власне, і має прийти мережа нових центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

  Відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту» у вчителя з’являється вибір суб’єктів підвищення кваліфікації. Допомогти вчителю здійснити цей вибір, побудувати власну траєкторію професійного розвитку, проконсультувати щодо наявних ресурсів у сфері професійного розвитку – це і є основне завдання нових центрів.

  «Центри професійного розвитку покликані стати ще однією можливістю для педагогів розвиватись професійно та особистісно. Необхідність такого розвитку продиктована і світовим принципом освіти впродовж життя, який дозволяє лишатись конкурентоспроможним фахівцем, і українськими освітніми реформами, які потребують професійних педагогів. Ми впевнені у важливості центрів професійного розвитку і запрошуємо освітянську спільноту долучатись до роботи над Положенням про такі центри», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

  Згідно з документом, мета центрів – сприяти професійному розвитку педагогів  закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрів.

  Завданнями центрів мають стати:

  Завданнями центрів
  Консультативна підтримка вчителів
  • щодо професійного розвитку;
  • супервізії;
  • документації;
  • закладу;
  • освітніх та навчальних програм;
  • організації освітнього процесу, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.
  Професійна підтримка вчителів
  • щодо компетентнісного;
  • особистісно орієнтованого;
  • діяльнісного;
  • інклюзивного підходів до навчання і нових освітніх технологій.
  Сприяння професійному розвитку
  • зокрема через координацію професійних спільнот;
  • поширення інформації щодо професійного розвитку;
  • формування баз даних програм підвищення кваліфікації та джерел, необхідних для професійного розвитку.
  Психологічна підтримка педагогів
  Взаємодія та співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування

  Проєкт передбачає, що засновниками центрів можуть стати районні, міські (районні у місті) ради. Декілька засновників можуть спільно утворити центр та укласти договір про спільну діяльність.

  Кожен центр зможе діяти у межах території обслуговування, яку визначає його засновник. Така територія визначається з розрахунку, що у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрах, розташованих на території його обслуговування, має працювати не менше:

  • 500 педагогічних працівників – якщо заклади освіти та установи на території обслуговування центру розташовані у сільських та міських населених пунктах;
  • 750 педагогічних працівників  – якщо заклади освіти та установи на території обслуговування центру розташовані виключно у міських населених пунктах.

  Управління центром здійснюватимуть його засновник та директор. Безпосереднє керівництво центром здійснюватиме директор, який призначатиметься на посаду на конкурсній основі.

  Передбачається, що фінансування центру здійснюватиметься його засновником. Джерелами фінансування стануть кошти засновника, благодійні внески юридичних та фізичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством.

  Пропозиції та зауваження до проєкту можна надсилати до року на електронну пошту v_bozhinskiy@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».

  Джерело за покликанням

  Free Download WordPress Themes
  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download WordPress Themes
  Free Download WordPress Themes
  free download udemy course
  download karbonn firmware
  Premium WordPress Themes Download
  udemy course download free