logo

Пошук

  18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  18.05.2020

  Сьогодні в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановують пам’ять жертв депортації кримських татар. «Всеукраїнська школа онлайн» підготувала відеоурок для учнів 7-11 класів про цю трагічну сторінку історії України та кримськотатарського народу.

  Спеціальні гості ефіру — Таміла Ташева, правозахисниця, заступниця постійного представника Президента України в АР Крим, та Наріман Алієв, кінорежисер, сценарист.

  Під час уроку своїми сімейними історіями діляться відомі в Україні та світі представники кримськотатарського народу: журналістка Севгіль Мусаєва, співачка JAMALA. На уроці порушили питання становища кримських татар в анексованому Криму.

  Таміла Ташева прокоментувала: «В 1944 році була насильницька депортація. Всіх кримських татар посадили в товарні вагони і вивезли в країни Середньої Азії, на Кавказ. Зараз відбувається, як ми її називаємо, гібридна депортація: створюють умови, коли кримські татари або етнічні українці не можуть жити на території Криму, тому що це загроза їхній безпеці або безпеці їхніх родин. Кримські татари все одно чинять опір цьому. Український прапор якщо не над офіційними будівлями, то у машині, вдома, в серці. Люди пам’ятають, і дуже важливо говорити про тих, хто там живе, про те, що це наші громадяни, що вони пам’ятають про Україну і чекають, поки державний прапор України знову майорітиме над офіційними будівлями в Криму».

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Premium WordPress Themes Download
  Premium WordPress Themes Download
  Download Premium WordPress Themes Free
  udemy free download
  download micromax firmware
  Premium WordPress Themes Download
  online free course