logo

Пошук

  УІРО підписав меморандум про співпрацю з Європейським центром Вергеланда

  21.05.2020

  року відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між Українським інститутом розвитку освіти(УІРО) та Європейським центром Вергеланда (ЄВЦ).

  У церемонії взяли участь:

  • директор УІРОВадим Карандій,
  • перший заступник директора — УІРО Наталія Софій,
  • виконавча директорка — ЄВЦ Ана Перона-Ф’єльдстад,
  • старша радниця ЄВЦ та керівниця програми «Демократична школа» — Ірина Сабор,
  • заступник директора УІРО — Юрій Рибачук,
  • координаторка програми «Демократична школа» в Україні — Христина Чушак.

  Ана Перона-Ф’єльдстад відзначила головні напрямки для потенційної співпраці з УІРО з метою підтримки реформи освіти в Україні, які зафіксовані в меморандумі:

  • формування політик і розробка нормативних документів із реформування змісту освіти у відповідності до європейських стандартів та з дотриманням принципів демократії і поваги до прав людини, розроблення нових Державних стандартів на компетентнісній основі;
  • покращення методичної підтримки вчителів, зокрема, розроблення та апробація інноваційних матеріалів із розвитку громадянської компетентності наскрізно (через усі предмети) на рівні базової школи;
  • розробка відповідних ресурсів для закладів дошкільної освіти;
  • проведення досліджень якості освіти і моніторингу професійного розвитку вчителів, вихователів і адміністрації закладів освіти у сфері формування громадянської компетентності учнів і дітей дошкільного віку, а також впровадження нових підходів до оцінювання якості освіти;
  • підвищення кваліфікації вчителів базової школи, зокрема, проведення заходів із підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також посилення управлінських компетентностей адміністрації закладів загальної середньої і дошкільної освіти;
  • посилення фахового потенціалу українських експертів з освіти, тренерів та науковців.

  Вадим Карандій відзначив активну роботу ЄВЦ в освітній сфері України. Він зазначив, що завдяки зусиллям Центру одна з ключових наскрізних компетентностей – громадянська компетентність – докладно прописана та закріплена у важливих документах, зокрема, у Державному стандарті початкової школи, а також у Державному стандарті базової освіти, створення яких підтримувалося програмою «Демократична школа». Саме зараз завершилося громадське обговорення Держстандарту базової освіти й стандарт готується до подання на затвердження Кабінетом міністрів України.

  Вадим Карандій зазначив, що актуальними питаннями співпраці є зміни в системі оцінювання в Україні, розвиток нових стратегій оцінювання, які мотивуватимуть учнів і допомагатимуть розвиватися і учням, і вчителям.

  Також цікавим напрямком співпраці є розвиток змішаного навчання — через виклики, пов’язані з пандемією, всі країни працюють над цим. В Україні зараз тільки напрацьовуються системні рішення щодо змішаного навчання, тож кожен досвід є цінним та важливим.

  УІРО також очікує на допомогу центру Вергеланда у сфері розвитку дошкільної освіти. Адже  найближчим часом заплановане створення базового компоненту (Стандарту для дошкільної освіти).

  Довідково:

  Європейський центр імені Вергеланда – це європейський експертний центр у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований Радою Європи та Норвегією у 2008 році з метою надавати підтримку державам-членам Ради Європи у реалізації політики у згаданій сфері.

  Центр відкритий до співпраці з усіма 47-ма державами-членами Ради Європи і пропонує цілу низку навчальних програм, ресурсів та заходів для освітян, тренерів, науковців, політиків та громадськості загалом.

  Джерело за покликанням

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Premium WordPress Themes Free
  Free Download WordPress Themes
  udemy free download
  download samsung firmware
  Download WordPress Themes Free
  udemy course download free