logo

Пошук

  Створено новий професійний стандарт учителя – документ на громадському обговоренні

  07.05.2020

  На громадське обговорення запропоновано проєкт Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Документ доступний за покликанням. До складу робочої групи, яка створювала документ, входили експерти МОН, Українського інституту розвитку освіти (УІРО), Національної  академії педагогічних наук України, закладів вищої освіти. До обговорення на стадії розроблення долучалися вчителі-практики, керівники шкіл. Дієву підтримку цьому процесу надав проєкт «Фінська підтримка реформи української школи».

  «Проєкт нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників, що забезпечують здобуття початкової та базової середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу. У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, науковці, громадські організації та міжнародні експерти. Наразі Професійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо освітян долучитись до роботи над документом», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

  Документ описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи.

  Опис професійних компетентностей відповідно до кваліфікаційних категорій дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити професійну кваліфікацію вчителя та готовність до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії для проходження атестації та сертифікації.

  Під час розроблення Професійного стандарту було здійснено дослідження міжнародного досвіду створення професійних стандартів, проведено онлайн- обговорення документа у фокус-групах учителів початкової та середньої школи, викладачів закладів вищої освіти.

  Передбачається, що із набранням чинності новим Професійним стандартом втратить чинність наказ Міністерства соціальної політики України від 10 серпня 2018 року №1143 «Про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”».

  Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 травня 2020 року. Детальну інформацію щодо процесу громадського обговорення Професійного стандарту розміщено за покликанням.

  Джерело за покликанням

   

  Free Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  Download Nulled WordPress Themes
  Free Download WordPress Themes
  lynda course free download
  download mobile firmware
  Download WordPress Themes Free
  udemy paid course free download