logo

Пошук

    Психологічна підтримка

    Громадська спілка Освіторія

    Громадська спілка Освіторія — освітній ресурс з добіркою вправ, ігор, які допомогають подолати психологічне навантаження дитини


    Чим зайняти дитину у сховищі?
    Як говорити з дітьми про війну
    Ресурс, на кому представлені правила, добірка вправ та ігор, які допомагають подолати дитині психологічне перевантаження під ча бойових дій.

    Психологічна турбота від Світлани Ройз

    Серія відеоматеріалів “Психологічна турбота від Світлани Ройз” про те, як подбати про психологічне здоров’я дитини у воєнний час


    Поради батькам та опікунам від відомої психологині Світлани Ройз: як подбати про дитину, якщо ви знаходитесь з нею в укритті, якщо батько чи мати захищає країну, правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною.

    Проєкт психологічної підтримки ПОРУЧ

    Проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ»


    Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» запустили проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ».

    EdCamp Ukraine разом з Інститутом травми підготували тренінги

    Спільнота українських освітян EdCamp Ukraine разом з Інститутом травми підготували тренінги, які допожуть підтримати українців й українок у воєнний час.


    Пропонує тренінги, підготовлені Інститутом травми. На тренінгах обговорюються ті теми, які зможуть підтримати всіх українців і українок в цей непростий час. Головна спікерка – Елейн Міллер-Керес, директорка Інституту травми (США).

    Вебінари, курси для батьків, реєстр психологів: Національна психологічна асоціація

    Вебінари, курси для батьків, реєстр психологів: Національна психологічна асоціація


    Національна психологічна асоціація об’єднує професійних психологів у різних напрямках. Для їх більш ефективної співпраці було створено дивізіони. Дивізіон – це об’єднання психологів в межах окресленої теми. В межах дивізіонів члени НПА проводять практичні заходи, здійснюють навчання.

    Відеозвернення до українців і українок від психотерапевтки Едіт Еви Еґер

    Відеозвернення до українців і українок від психотерапевтки Едіт Еви Еґер, яка пережила Голокост.


    Спеціальне відеозвернення від Едіт Еви Еґер — психотерапевтки, яка вціліла під час Голокосту, авторки всесвітньовідомих книжок, зокрема бестселера «Вибір». Одна з найяскравіших їїтцитат: «Якщо я переживу сьогодні, то завтра буду вільна. І ось це “”завтра”” стало моїм чудовим союзником». Це відео — результат спільної ініціативи EdCamp Ukraine, Інституту травми та найбільшої у світі конференції зі стійкості Resiliency 2022.

    Стрес у школярів і що з ним робити

    Стрес у школярів і що з ним робити: поради для батьків та педагогів. Стаття на онлайн-ресурсі


    Долати стрес під час війни непросто як дітям, так і дорослим. Останнім випала роль супроводжувати школярів у навчанні та створювати для цього необхідні умови навіть у воєнний час. Як бути уважними до потреб дитини, адаптуватися, розпізнати небезпечні прояви стресу? І водночас — як дорослим подбати й про себе? У статті знайдете на відповіді на ціпитання, покликання на корисні ресурси та ін.

    Як організувати роботу з учнями та їх психологічну підтримку в умовах війни

    Як організувати роботу з учнями та їх психологічну підтримку в умовах війни: рекомендації Державної служби якості освіти


    Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розробили поради для керівників шкіл щодо організації освітнього процесу в умовах війни.

    Платформа СпівДія надає безкоштовну психологічну та юридичну допомогу цивільному населенню.

    Платформа «СпівДія», створена Міністерством молоді і спорту, надає безкоштовну психологічну та юридичну допомогу цивільному населенню.


    “Платформа «СпівДія», створена Міністерством молоді і спорту, надає безкоштовну психологічну та юридичну допомогу цивільному населенню. Для того, щоб подати заявку на підтримку, потрібно заповнити відповідну форму:
    психологічна підтримка (онлайн/офлайн) – https://airtable.com/shrfgyZ1ko5UYxR9r
    юридична підтримка (онлайн) – https://airtable.com/shrEM73uhQDYQRHtO
    Після реєстрації запит такої особи верифікують оператори та передають на опрацювання Співдія хабу або відповідному профільному онлайн-консультанту.
    Скористатися послугами можна двома способами:
    записатися на консультацію офлайн: у 19-ти (Луцьк, Тернопіль, Київ, Черкаси, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Харків, Миколаїв, Суми, Львів, Одеса, Чернігів, Донецьк, Ніжин, Кагарлик, Війтівці) Співдія хабах працюють психологи, які надають цивільному населенню як індивідуальні консультації, так і проводять групові заняття (із урахуванням безпекової ситуації в регіоні);
    записатися на консультацію онлайн: якщо особа не має змоги скористатися консультацією на базі хабу в мережі Співдія, то така консультація психолога може надаватися онлайн засобами телефонного зв’язку.

    6 вправ для самодопомоги при стресі та емоційному напруженні
    Базова психологічна допомога в умовах війни (онлайн курс)

    Базова психологічна допомога в умовах війни (онлайн курс)

    Курс призначений для тих, хто знаходиться в стані стресу в результаті кризової події, а також для тих, хто знаходиться поруч з людьми у стресі та має можливість надати першу психологічну допомогу.

    Важливі навички в періоди стресу: ілюстроване керівництво

    Важливі навички в періоди стресу: ілюстроване керівництво

    Посібник призначений для тих, хто перебуває у стані стресу: від батьків та осіб, що забезпечують догляд за іншими, до фахівців сфери охорони здоров’я, які працюють у небезпечних ситуаціях. Він призначений як для людей, які втікають від війни, втрачаючи все, що було надбано, так і для добре захищених людей, що живуть в мирних громадах. Будь-яка людина, де б вона не жила, може відчувати високий рівень стресу. Необхідно не лише усувати причини виникнення несприятливих обставин, а й підтримувати психічне здоров’я людей.

    Психоемоційна підтримка: заняття, які допоможуть відновити ресурсність

    Психоемоційна підтримка: заняття, які допоможуть відновити ресурсність

    З турботою про батьків та освітян, які підтримують зв’язок з вихованцями, педагоги та дитячі психологи за сприяння МОН запустили телеграм-канал «Підтримай дитину» https://t.me/pidtrumaidutuny  та «Подбай про себе» https://web.telegram.org/k/#@PodbayProSebe , де ви зможете знайти поради, техніки, прості рекомендації, ігри та розвивальні вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.


    Як говорити з дитиною про війну

    Як говорити з дитиною про війну

    Анімаційне відео «Як говорити з дитиною про війну» від проєкту «Графічний батальйон для дітей», що реалізується ГО «ІМАГО» за фінансової підтримки European Cultural Foundation https://www.youtube.com/watch?v=MPqB5OuznOo .

    Ніхто не готував батьків до важких розмов. Не готував до складних запитань, і це не дивно. Розгубленість та невпевненість в своїх словах чи діях – типова реакція батьків при розмові з дітьми на важку тему. Тим паче, коли це відбувається в стресовому стані чи під час емоційно насичених подій, котрих зараз, на жаль, щодня більшає.
    В цій анімації є можливість ознайомитись з основними рекомендаціями як побудувати комунікацію дорослого з дитиною на тему війни. Як відповідати на незручні запитання та як, відповідно до віку, дати дитині ту інформацію, яка буде для неї достатньою та максимально відповідатиме запиту.
    Стиль оформлення анімаційної роботи додає матеріалів до роздуму – при перегляді цієї роботи асоціативний ряд буде індивідуалізованим для кожного глядача.


    Онлайн-курс про психосоціальну підтримку педагогів та дітей Школа стійкості

    Онлайн-курс про психосоціальну підтримку педагогів та дітей “Школа стійкості”

    Важливу роль у побудові безпечного шкільного середовища відіграють спільноти — вчителів, учнів, батьків. Спільноти бувають різними, але вони всі мають одне завдання: зробити участь в освітньому процесі для всіх комфортною та продуктивною. Особливо цінними спільноти стають в умовах кризи та постійного стресу — про це й поговоримо під час навчання.

    У цьому курсі ви дізнаєтеся:

    • Що таке спільнота та яку цінність вона несе;
    • Як учасники спільноти можуть підтримати одне одного психологічно;
    • За допомогою чого покращити навчальний процес у час кризи
    • Які є професійні стандарти вчителя;
    • Як не забути про емоційний та психологічний добробут сьогодні.

    Курс розроблено проєктом «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Фінляндії та підтримки Міністерства освіти і науки України.


    Українська література


    Аудіоказки від Українського інституту книги

    Аудіоказки від Українського інституту книги


    У 2020 році Український інститут книги та медіасервіс MEGOGO започаткували Всеукраїнську акцію «365 казок на ніч». У першому сезоні 20 новорічних та різдвяних аудіоказок за творами українських авторів зазвучали голосами відомих українців. У другому сезоні казки представлені у трьох тематичних блоках: перші 20 історій від сучасних українських авторів присвячені розмаїттю природи; наступні 20 пізнавальних казок — про технічний або культурний прогрес, переконують, що знання — це сила. Третій блок аудіоказок присвячений супергероям найрізноманітнішого штибу. Серед них — усім знайомий Кирило Кожум’яка, а також герої, що непомітно живуть серед нас і вже стали персонажами суперсучасних історій.

    Павлуша і Ява

    Павлуша і Ява


    Медіаканал із казками українською, які можна завантажити та прослухати офлайн – корисно і дітям, і дорослим.

    Простір української дитячої книги. Barabooka

    Простір української дитячої книги. Barabooka


    Добірка українських дитячих книжок від 3 до 9 років

    Мала сторінка

    Мала сторінка


    На порталі зібрано твори понад 400 авторів класичної та сучасної української літератури, картини українських художників

    абук. ПЕРША УКРАЇНСЬКА АУДІОКНИГАРНЯ

    абук. ПЕРША УКРАЇНСЬКА АУДІОКНИГАРНЯ


    Аудіокнижки для розвитку та задоволення. Художні твори сучасних письменників, класична, освітня та ділова література

    Книга-мандрівка. Україна

    Книга-мандрівка. Україна


    «Книга-мандрівка. Україна» — перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях і нереальних пригодах.

    • Чому «книга»? Бо серіал створено на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна», — а тепер його персонажі, історії та відкриття оживають в українському Youtube!
    • Героями й героїнями мультсеріалу є всесвітньо відомі українці й українки, пам’ятки та події, — на жаль, не завжди добре знані земляками.

    Знай більше — підписуйся на канал мультсеріалу «Книга-мандрівка. Україна» просто зараз! Мультсеріал «Книга-мандрівка. Україна» створено креативним агентством Green Penguin за підтримки Українського культурного фонду.
    Переглянути відео можна за покликаннями: