logo

Пошук

  Інструменти для визначення та подолання освітніх втрат

  15.12.2023

  Питання визначення освітних втрат та їхнього подолання є чи ненайкактуальнишими серед вчительської спільноти. Це підтверджують і результати Загальнодержавного моніторингу дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

  Методисти УІРО зібрали корисні матеріали, які допоможуть вчителям визначати й надолужувати освітні втрати учнів. Для безпосереднього визначення рівня освітніх втрат радимо скористатися діагностичними тестами, які розміщені на вебплатформі Всеукраїнська школа онлайн. (ВШО). Після проведення тестування вчитель та учень отримують розгорнуті звіти, у яких учитель побачить, які прогалини в навчанні з їхнього предмета були виявлені, а учні/учениці отримують рекомендації з надолуження освітніх втрат із тих тем, де вони зробили помилки в тесті: будуть надіслані покликання на уроки, практичні завдання та освітні матеріали, які допоможуть подолати освітні втрати.

  Для доступу до цих звітів вчителю потрібно створити «Кабінет учителя» на ВШО. Для цього ви можете скористатися «Путівником по Всеукраїнській школі онлайн», який був розроблений методистами УІРО. 

  Для ефективної організації роботи з учнями та ученицями, які впродовж тривалого періоду не мали доступу до якісного навчання або навчалися не за українськими навчальними  програмами доцільно ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо використання модифікованих програм вивчення української мови в 5–11 класах закладів загальної середньої освіти. Крім того, проєктом «Клуб НУШ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено посібник «Подолання освітніх втрат з української мови та літератури. Методичні рекомендації та приклади уроків».  

  З метою надолуження освітніх втрат можна організовувати мовні табори на час літніх та зимових канікул. Для цього ви можете  скористатися методичним посібником “Як спланувати та провести мовний табір” та Типовою програмою літнього мовного табору.

  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes Free
  Download Nulled WordPress Themes
  Download Best WordPress Themes Free Download
  udemy course download free
  download mobile firmware
  Download WordPress Themes Free
  udemy course download free