Пошук
13.04.2023
12 квітня відбулась широка дискусія стосовно майбутнього STEM-освіти в Україні під загальною назвою «STEM-день». Партнером в організації заходу виступив Український інститут розвитку освіти. Організатор – Український державний центр позашкільної освіти за технічної та медійної підтримки OBOZREVATEL.
Як зауважив під час відкриття STEM-дня керівник УІРО Олександр Ворохаєв, «STEM-освіта проявляє і буде проявляти себе на полі бою. Сьогодні вона слугує військовим інтересам, а надалі слугуватиме майбутньому нашої держави. Саме природничо- математичні компетентності разом із м’якими навчиками будуть сприяти відбудові України після нашої Перемоги. Вірю, що STEM- компонент посяде чинне місце не лише як компонент шкільної освіти, а і як компонент науково-технічного напряму позашкільної освіти. Архітектура, кібербезпека, штучний інтелект будуть сприяти відродженню України як соборної, суверенної і європейської держави.»
STEM-освіта на сьогодні є дієвим інструментом формування успішної особистості через розкриття її «сильних» сторін. Крім того, уможливлює ранню професійну визначеність особистості. За допомогою системної реалізації STEM-проєктів вже у 5-6 класах в учнів формується розуміння чим вони реально хочуть займатися, відповідно вибудовується індивідуальна освітня траєкторія, спрямована на формування професійних компетентностей.
Цим та іншим аспектам розвитку STEM приділила увагу у своєму виступі в рамках заходу методистка відділу шкільної освіти УІРО Людмила Лисогор. Задля розбудови держави необхідно створити ефективно функціонуючу STEM-екосистему, в якій позашкільній освіті відводиться функція «містка» між кожною складовою: сім’єю, школою, бібліотеками, науковими центрами, бізнесом, суспільством. Тобто, по суті це може бути національним STEM-осередком. На сьогодні позашкільна освіта має достатню матеріально-технічну базу, яка б допомагала реалізувати STEM при здобуття загальної середньої освіти.
Начальник сектору освітніх ресурсів УІРО Юрій Демедюк презентував напрацювання колег-експертів щодо шляхів розвитку STEM-освіти України, анонсував заходи, у тому числі за участі зарубіжних колег, покликані надати нове дихання і поштовх STEM-освіті в Україні.