logo

Пошук

  Традиції та обряди як основа патріотизму дошкільнят

  23.03.2023

  За Базовим компонентом дошкільної освіти, соціально-громадянська компетентність – це здатність до прояву особистісних якостей, соціальних почуттів, любові до Батьківщини; готовності до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на покращення спільного життя.

  В умовах сьогодення, педагоги та батьки консолідують зусилля для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм. І для педагогів-дошкільників дуже важливо підібрати до дитини індивідуальний підхід, щоб підштовхнути її до самовираження, сформувати прихильність до рідної культури.

  Яку методику обрати? До якого джерела звернутись? Саме народна педагогіка являє собою ряд засобів для пізнання дитиною народних традицій та родинної обрядовості, які необхідні для особистісного розвитку.

  Поняття “народ” і “виховання” глибоко взаємопов’язані, не існують один без одного – кожен народ від покоління до покоління передає своє духовне багатство через виховання як спадок. Костянтин Ушинський писав: «Тільки народне виховання є живим органом в історичному процесі народного розвитку, таке виховання набуває надзвичайної впливової сили на формування національного характеру національної психології людини».

  Основою та головним методом виховання є народні традиції. І в умовах війни наших педагогів та дітей, які готувались до свята, не зупинити! 22 березня на свято 40 святих колектив Житомирського закладу дошкільної освіти №25 разом з дітками ліпили та випікали птахів за давньою традицією. Діти в цей день топтали ряст, щоб вся родина була цілий рік здоровою, закликали дощик та сонечко, бо без них не буде справжньої весни.

  Тож чекаємо разом на птахів, на переможну і мирну українську весну.
  І в серці кожного хай завжди горить вогонь любові до рідної України!
  Пишаємось, що ми – українці! Слава Україні!

  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Nulled WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  udemy course download free
  download lava firmware
  Download Premium WordPress Themes Free
  free online course