Пошук
31.03.2021
Стартував перший вебінар Програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), організований Міністерством освіти і науки України та Державною установою «Український інститут розвитку освіти» за підтримки авторського колективу розробників Державного стандарту дошкільної освіти.
З вітальним словом звернулася Ольга КОСЕНЧУК, кандидат педагогічних наук, доцент, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти УІРО.
Пані Ольга ознайомила присутніх з метою Програми та зазначила: «Впродовж трьох місяців ми маємо унікальну можливість прийняти участь у вебінарах, авторами яких є розробники Державного стандарту дошкільної освіти, з метою подальшої імплементацій БКДО в регіонах».
Ольга КОСЕНЧУК окреслила основні завдання вебінарів, представила графік їхнього проведення та авторський колектив, який впродовж всього періоду стажування здійснюватиме навчальний супровід та підтримку. Також побажала всім присутнім плідної роботи та продуктивної взаємодії.
На вебінарі були присутні понад 140 представників всіх регіонів України, серед яких: науково-педагогічні працівники, фахівці Центрів професійного розвитку, методисти відділів дошкільної освіти обласних/міських інститутів післядипломної освіти; педагогічні працівники закладів дошкільної освіти.
Спікери першого вебінару «Доступна та якісна дошкільна освіта. Умови реалізації Державного стандарту дошкільної освіти»:
У своєму виступі Світлана НЕРЯНОВА наголосила на основних кроках для забезпечення дітей доступною, якісною дошкільною освітою та зазначила: «Доступна дошкільна освіта, це мережа закладів освіти різних типів та форм власності, що в повній мірі забезпечує потреби громади; різноманітні форми освіти, сучасне освітнє середовище; доступність та розумне пристосування для осіб з особливими освітніми потребами».
Учасники вебінару мали змогу не лише отримати ґрунтовні, кваліфіковані рекомендації щодо імплементації змісту Базового компонента дошкільної освітив в навчальні заклади, а й знайти відповіді на актуальні запитання під час практичної, творчої взаємодії в малих групах.
Модератори групової взаємодії, представили узагальнені творчі напрацювання кожної групи:
Схвальні відгуки від учасників вебінару надихають на подальші кроки до співпраці, яка сприятиме підвищенню якості та доступності дошкільної освіти в Україні.
Дякуємо всім учасникам за співпрацю! Чекаємо на нові зустрічі!
Графік вебінарів можна завантажити тут.