logo

Пошук

  Державний стандарт базової середньої освіти: оприлюднено звіт за результатами громадського обговорення

  17.04.2020

  На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено детальний звіт про результати громадського обговорення Державного стандарту базової середньої освіти.

  «Протягом громадського обговорення Держстандарту отримано 434 звернення із зауваженнями і пропозиціями, і ми вдячні освітянській спільноті за інтерес до нього і готовність долучатись та працювати над реформою НУШ. Кожну пропозицію розглянули експерти. До 1 травня ми продовжимо обговорення Держстандарту в онлайн-форматі і роботу над тим, аби цей документ став органічною частиною Нової української школи. Сьогодні це – одне із пріоритетних завдань, оскільки реформа НУШ торкнеться 5-9-х класів уже в 2022 році», – зазначила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

  Після врахування основних зауважень у Держстандарті:

  • викладено в іншій редакції мету та ціннісні орієнтири базової середньої освіти;
  • підсилено аспект національно-патріотичного виховання у змісті документа – його враховано наскрізно в описі компетентнісного потенціалу та обов’язкових результатів в усіх освітніх галузях;
  • у новій редакції викладено зміст мовно-літературної, соціальної та здоровʾязбережувальної, громадянської та історичної освітніх галузей.

  Окремо у мовно-літературній освітній галузі розширено поле художньої літератури (у розділах, які стосуються компетентнісного потенціалу галузі, зокрема у компоненті «знання», а також у результатах навчання). Терміни «оригінальна та перекладна література» у тексті документа і його додатках замінено формулюванням «вивчення літератури українською мовою (твори українських і зарубіжних авторів)».

  У громадянській та історичній освітніх галузях доповнено окремі обов’язкові результати навчання учнів з метою увиразнити національний та патріотичний аспект.

  До року всі зацікавлені особи зможуть взяти участь в онлайн-обговоренні доопрацьованого проєкту Стандарту та стратегії його впровадження. Про час проведення таких обговорень буде повідомлено на сайті та у соцмережах МОН.

  Після цього Держстандарт обговорить Колегія МОН, а в червні 2020 року планується розгляд документа на засіданні уряду.

  Джерело за покликанням

  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes Free
  Download Nulled WordPress Themes
  Download WordPress Themes Free
  udemy free download
  download karbonn firmware
  Download WordPress Themes Free
  free download udemy course