logo

Пошук

  Оприлюднено текст радіодиктанту національної єдності

  15.11.2021

  На сайті Українського радіо оприлюднено текст Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний радіодиктант написав і прочитав у радіоефірі відомий український письменник Юрій Андрухович. Як повідомив автор, цим текстом він розпочне свою нову книгу.

  Нагадаємо, що радіодиктант національної єдності — це щорічна загальнонаціональна акція, яка проводиться 9 листопада, у День української писемності та мови. Вперше радіодиктант відбувся у 2000 році.


  Наводимо текст радіодиктанту для самоперевірки:


  Ведучі:

  • Олена Зелінченко
  • Роман Коляд
  • Галина Бабій


  Слідом за пам’яттю

  Парк! Як добре, що він у нас був. І не просто був, а буяв, дихав, заманював – такий величезний, розкинутий на незліченних гектарах, невимірний. Кожен із нас, молодших і старших, приходив до нього трохи не з побожним онімінням і завжди відкривав щось таке, що хоча б на пів життя залишиться спомином. Наш парк перевершував будь-який інший, він був чудесним лісом. Він існував поза часом і в позачасі тривав.

  Покинутий десь на галявині псевдокитайський павільйон, застиглий танок гіпсових німф довкола рясно порослого асфоделями пагорба, заґратований і напівзавалений каменями лаз у розбійничу печеру… Я міг би тягнути й далі цей перелік моїх тодішніх дивовиж. І всі вони трапилися протягом одного-єдиного літа! Бо кожне моє, як і моїх ровесників, літо минало – ні, пролітало, проносилося! – в парку, в його іноді аж до грудей високій траві.

  Хоч найважливіша була осінь. Ви її любите? Якщо ви незлюбили осінь, то вам у дитинстві не пощастило з парком. Таким, як мій, що спершу заливав усього себе червоною й жовтою барвами в цілковитій невичерпності їхніх напівтонів, а відтак поступово скидав ту червінь і жовтину, до решти, дощенту оголюючись на зиму. Тоді-то й наставала пора особливої чуйності: млистими передсвітанковими годинами до парку  починали заходити невеликі групи мисливців.

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Nulled WordPress Themes
  free download udemy course
  download xiomi firmware
  Download Nulled WordPress Themes
  online free course