logo

Пошук

  Оновлення Базового компонента дошкільної освіти: Участь дітей

  13.10.2020

  13 жовтня відбулась шоста онлайн-зустріч з учасниками робочої групи з питань оновлення Базового компонента дошкільної освіти. 

  Учасників зібрання привітала Ольга КОСЕНЧУК, к.п.н., доцент, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти».

  Спікер Анне-Стіне БЕРГСЛЬОККЕН, експертка з розроблення стандартів для дітей дошкільного віку (Норвегія) презентувала доповідь з теми «Участь дітей». 

  Під час доповіді учасники ознайомилися з особливостями розвитку соціальних та емоційних компетентностей у дітей дошкільного віку; роллю гри в розвитку дітей; питаннями забезпечення участі дітей та розвитку демократичних компетенцій в освітній програмі та на практиці (досвід Норвегії та інших країн), а також про розвиток цифрових навичок у дошкіллі.

  Під час роботи в малих групах учасники обговорювали такі питання: 

  1. Які рекомендації та стандарти якості дитячих садків буде закладено в українському освітньому стандарті?
  2. Які дитячі садки вважаються садками високої якості відповідно до українського стандарту?

  Модераторами у групах стали: Марина МАШОВЕЦЬ, к.п.н., доцент, заступник директора педагогічного інституту з науково-методичної та навчальної роботи Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка; Соломія БОЙКОВИЧ, експертка Команди підтримки реформ МОН; Марина СТОЛЯР, експертка Команди підтримки реформ МОН.

  Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поспілкуватися із спікеркою, а також задати запитання.

  Підбиваючи підсумки, Ольга КОСЕНЧУК запросила учасників взяти участь у конкурсному відборі регіональних експертів з оцінювання якості освітнього процесу у закладах дошкілля з використанням міжнародної методики ECERS-3.

  Захід відбувся в рамках загальної підтримки робочої групи з питань оновлення Базового компоненту дошкільної освіти, що надається Європейським Центром Вергеланда (Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», компонент проєкту «Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні»), Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.

  Дякуємо спікеру, учасникам онлайн-засідання робочої групи за активну участь в дискусіях та бажаємо творчої наснаги й нових наукових ідей!

  Титульне фото: Robert Collins , Unsplash

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  Download Nulled WordPress Themes
  ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
  download redmi firmware
  Download Nulled WordPress Themes
  online free course