logo

Пошук

  День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  18.05.2022

  Сьогодні, 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році протягом 18-21 травня відбулася депортація понад 200 000 кримських татар-киримли з їхньої історичної батьківщини — Криму. Рано-вранці співробітники НКВС вривалися у будинки, наказували напівсонним, переляканим людям збиратися, часто на збори відводилося від кількох хвилин до півгодини, із собою дозволялося брати деякі особисті речі, одяг, посуд, побутовий інвентар і продукти. Абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою, також було зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом двох днів киримли звозили до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя, звідти ешелонами, непристосованими для перевезення людей, їх відправляли на схід. Більшість примусово переселених потрапили до Узбекистану і в сусідні з ним райони Казахстану й Таджикистану. Депортованих розміщували у спецпоселеннях, фактично — трудових таборах, де людей використовували як дешеву робочу силу. Під час примусового виселення і в перші роки після переселення від голоду і хвороб за різними оцінками загинуло від 20 до 46% депортованих.

  У 2015 році Верховна Рада України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу. Більше про депортацію кримських татар дізнаєтесь на уроках історії з вчителькою історії Всеукраїнської школи онлайн Оленою Мартинюк 

  і проєкту «Відкритий урок» з Сергієм Берендєєвим, вчителем історії, методистом Українського інституту розвитку освіти.

  Для молодших школярів про депортацію кримських татар розповість Джамала у проєкті «Книга-мандрівка. Україна»  

  Також пропонуємо вашій увазі інформаціїно-методичні матеріали про депортацію кримськотатарського народу 1944 року, підготовлені Міністерством освіти і науки України і матеріали Всеукраїнського уроку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, підготовлені Amnesty International в Україні .

  Підготовлено за матеріалами Українського інституту національної пам’яті України, Міністерства освіти і науки України

  Free Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  Premium WordPress Themes Download
  Download WordPress Themes Free
  free download udemy paid course
  download lava firmware
  Download Premium WordPress Themes Free
  online free course