Пошук
31.05.2021
Сьогодні розпочався Всеукраїнський форум «Україна 30. Освіта і наука». Упродовж трьох днів учасники заходу, серед яких представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства освіти і науки, Українського інституту розвитку освіти, українські та зарубіжні освітяни, науковці та експерти дискутуватимуть про сучасні тенденцій в освіті й науці, трансформації освітнього процесу в Україні.
Однією з тем, яка розглядалася у перший день заходу, було здійснення цифровізації галузі освіти.
«Пандемія, яка ще триває, підштовхує нас до того, щоб ми застосовували в навчанні все більше цифрових технологій. Ми розробили проєкт Концепції, який визначає стратегічні напрями цифрового розвитку та цифрової трансформації освіти і науки», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Артур СЕЛЕЦЬКИЙ.
Так, першою ціллю проєкту стратегії є створення цифрового освітнього середовища, зокрема – забезпечення шкіл комп’ютерною технікою та широкосмуговим доступом до Інтернету. Друга ціль – цифрові компетентності. Для цього спільно з партнерами Google та Microsoft уже було проведено низку навчань, тренінгів для вчителів. Також розроблятиметься типова програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників з цифрової компетентності.
Третьою ціллю проєкту стратегії є сучасний зміст освіти. Зокрема, для цього продовжується розвиток платформи «Всеукраїнська школа онлайн», якою користуються вже у 115 країнах світу, а також близько 6 тис. учнів з тимчасово окупованих територій України.
Дмитро ЗАВГОРОДНІЙ, радник Міністра цифрової трансформації України, представив основні цифрові компетенції, які необхідно розвивати в сучасній освіті, а також проєкт «Дія. Цифрова освіта».
Під час обговорення питання розвитку цифрової освіти директор УІРО Вадим КАРАНДІЙ розповів про важливість державно-громадського партнерства в освіті і впровадженні додаткових інструментів для дистанційного навчання.
«Ми плануємо вже найближчим часом створити конструктор уроків, який допоможе вчителям самостійно створювати навчальні матеріали і урізноманітнювати їх», – сказав він.
Вадим КАРАНДІЙ також анонсував запуск платформи EdWay, яка зможе забезпечити ефективне підвищення кваліфікації педагогічних працівників та вивести його на новий рівень.
Про результати діяльності та переваги платформи «Всеукраїнська школа онлайн» розповіла операційна директорка громадської спілки «Освіторія» Анна СИДОРУК. Вона наголосила, що відеоуроками та матеріалами цієї освітньої платформи вже скористалися понад 170 тисяч користувачів, а для більш зручного користування платформою був створений мобільний додаток.
Відеозапис виступу Вадима КАРАНДІЯ під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» можна переглянути тут.