logo

Пошук

  Базовий компонент дошкільної освіти

  12.01.2021

  Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні, затверджено року.

  Відповідний наказ [pdf] розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України(МОН). Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

  «Дошкільна освіта є невід’ємним складником та першим рівнем у системі освіти – стартовою платформою особистісного розвитку дитини. Затверджений стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят визначено за такими освітніми напрямами:

  • особистість дитини;
  • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
  • дитина в природному довкіллі;
  • гра дитини;
  • дитина в соціумі;
  • мовлення дитини;
  • дитина у світі мистецтва.

  Виконання вимог Стандарту забезпечується з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей у найбільш оптимальній для кожної дитини формі.

  Державний стандарт дошкільної освіти це взаємозв’язок між цінностями дошкільної освіти,  напрямами освіти (змістом), процесом формування досвіду дитини в різних видах діяльності, що забезпечують освітній результат — компетентність дитини старшого дошкільного віку, а також умови, за яких ці компетентності можуть бути досягнуті.

  Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти.

  Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями «Дитина в природному довкіллі» та «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а «Дитина у світі мистецтва» — мистецькою та технологічною.

  Наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти: виявляти творчість та ініціативність, керувати емоціями, висловлювати та обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі.

  Громадське обговорення проєкту Базового компонента дошкільної освіти відбувалося з до року. За цей період надійшло 27 звернень із пропозиціями щодо змісту проєкту, з урахуванням яких було внесено зміни до структури Стандарту, доопрацьовано зміст освітніх напрямів, удосконалено вступну частину та умови реалізації Стандарту. Колегія Міністерства освіти і науки України схвалила нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти року.

  «Новий базовий компонент дошкільної освіти забезпечить підвищення її якості та відповідність міжнародним стандартам», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Базовий компонент дошкільної освіти — це ще один крок для забезпечення рівного доступу до якісного дошкілля в Україні.

  Нагадаємо, МОН презентувало [link] десять основних подій у дошкіллі у 2020 році.

  Джерело: [link]

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download Best WordPress Themes Free Download
  Premium WordPress Themes Download
  Free Download WordPress Themes
  ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
  download lenevo firmware
  Download WordPress Themes
  udemy paid course free download