Пошук
01.10.2020
1 жовтня 2020 року учасники робочої групи з питань оновлення Базового компонента дошкільної освіти мали змогу перейняти досвід розроблення освітніх стандартів дошкілля у Швеції.
З вітальним словом до присутніх звернулась Ольга КОСЕНЧУК, к.п.н., доцент, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інституту розвитку освіти», яка представила сьогоднішніх спікерок.
Спікери зустрічі Піа ВІЛЬЯМС, професорка факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м. Ґетеборг та Соня ШЕРІДАН, професорка-емерит факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м. Ґетеборг виступили з доповіддю «Симфонія голосів та думок: цілі освітніх стандартів та навчальне середовище у дошкіллі їхня роль у забезпеченні якості освітнього процесу».
У перебігу зустрічі піднімалися наступні питання:
У командних сесіях учасники вебінару формулювали навчальні цілі курикулуму для дошкілля, включаючи норми, цінності та рекомендації, таким чином, щоб діти могли розвинути компетентності у таких сферах: мова та грамотність; математика; вільна гра; ідентичність та самостійність. Використовували 4 виміри якості (вимір «суспільство», «педагоги», «навчальний контекст», «діти») як аналітичні інструменти та аналізували цілі шведської системи. Окрім того, мали змогу визначити, які компетентності вихователя є найважливішими у дошкільній освіті; яка концепція викладання в українському дошкіллі, а також як вільна гра та навчання можуть сформувати основу для цілей дошкільної освіти.
Модераторами груп сьогоднішньої зустрічі стали: Леся МИСЬКІВ, д. ю. н., доцент, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КиМУ, засновник та генеральний директор дитячого садка «Сад Можливостей «ЩастяKids»; Ірина НОВИК, к.п.н., методист відділу дошкільної та початкової освіти ДУ “Український інституту розвитку освіти”; Соломія БОЙКОВИЧ, експертка Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України; Марина СТОЛЯР, експертка Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.
Захід відбувся в рамках загальної підтримки робочої групи з питань оновлення Базового компоненту дошкільної освіти, що надається Європейським Центром Вергеланда (Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», компонент проєкту «Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні») та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».
Дякуємо спікерам за досвід та інсайти, які допоможуть створити Базовий компонент дошкільної освіти!
Титульне фото: Aaron Burden, Unsplash