Пошук
Подача підручників для 4 та 9 класів через платформу ВШО
Увага! Видавцям та авторам, які готують підручники для 4 та 9 класів, необхідно здійснювати подання через модуль експертизи платформи “Всеукраїнська школа онлайн” (ВШО).
Що потрібно знати?
Експертиза підручників для 4 і 9 класів у 2025 році проводиться виключно через платформу ВШО:
Модуль експертизи
Платформа ВШО
Якщо ви подаєте інші об’єкти (посібники, підручники для інших класів тощо), користуйтесь традиційною формою подання на сайті УІРО:
Розділ «Експертиза» на сайті УІРО
Інструкція для Представника Видавництва
УВАГА!
Заявки, що подані в інший спосіб, не будуть розглядатися.
Подання має відповідати Порядку здійснення експертизи, надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам (Наказ МОН № 675 від 17.07.2023).
Для отримання грифа автор (автори), видавець (виробник, постачальник) або інші фізичні та юридичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які мають виключні права на використання об’єкта грифування (далі – заявник), звертаються до УІРО з листом-клопотанням шляхом заповнення ФОРМИ.
За даними, зазначеними у формі, буде надіслано на вказану заявником адресу електронної пошти автоматично згенерований файл листа-клопотання та за потреби проєкт договору про надання послуг, які заявник у разі відсутності зауважень повинен роздрукувати й підписати.
Оригінали документів заявник надсилає на адресу:
державна установа «Український інститут розвитку освіти», вул. Митрополита Василя Липківського, 36, каб. 113, 03035, м. Київ або м. Київ, Нова Пошта, відділення № 55, адреса: вул. Дениса Монастирського, 3, отримувач Сацункевич Сергій Володимирович, номер телефону +380672318214.
У формі для створення листа-клопотання заявник указує таку інформацію:
повна назва та вид об’єкта грифування, автор(и) (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце роботи, посада, науковий ступінь (за наявності), вчене звання (за наявності), тип закладу освіти, для якого призначено об’єкт грифування, інформація щодо наявності виключних прав на використання об’єкта грифування, контактний телефон та електронна скринька заявника.
1) для об’єктів грифування – електронні підручники, електронні навчальні посібники:
2) для об’єктів грифування – підручники, навчальні, навчально-методичні посібники, навчально-методичні посібники та навчальні програми (зокрема для об’єктів грифування, що видаються перекладені мовами корінних народів і національних меншин, друкуються збільшеним або рельєфно-крапковим шрифтом):
У разі запитань щодо документів, які подаються для здійснення експертизи та отримання грифа звертатись за телефоном (044) 592-94-23 до Людмили Лисогор, начальника сектору експертизи та апробації навчальної літератури.
Інструкція щодо заповнення форми у відео https://youtu.be/TcECtaEyux0.
Шановні автори та авторські колективи інтегрованих курсів!
Український інститут розвитку освіти інформує вас про уточнення процедури отримання грифа «Схвалено для використання в освітньому процесі» для матеріалів інтегрованого змісту (п.3 розділу ІV Порядку).
Для надання грифу необхідно:
Звертаємо увагу! У випадку звернення до однієї предметної комісії,одне з рішень комісії (п.1 розділу V Порядку) може бути:
«направити об’єкт грифування на розгляд іншим Комісіям у випадках, зазначених у пунктах 3, 4 розділу IV Порядку здійснення експертизи, надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам».
У такому випадку замовник має пройти процедуру подання повторно, але вже до іншої відповідної комісії.
Зразок запису про реєстрацію у Каталозі:
Схвалено для використання в освітньому процесі (протокол №4 засідання експертної комісії з дошкільної освіти від 25.06.2025), №____ у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам державної установи «Український інститут розвитку освіти».