Пошук
01.12.2023
Сьогодні як ніколи важливо підтримувати освітній процес для усіх учнів й учениць та забезпечувати професійний розвиток педагогів, зважаючи на нові виклики.
На підтримку освітнього процесу функціонує вебплатформа дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” (далі – ВШО), яка проєктувалася як інструмент безпечної, доступної, якісної освіти українських учнів.
Як зареєструватися на ВШО, які можливості ВШО – про це в оновленому Путівнику по Всеукраїнській школі онлайн.
Аби підтримати вчителів та показати вигоди цифрової освіти загалом і можливості ВШО зокрема, УІРО за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, створено онлайн курс «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища»
Одна з тем у курсі розкриває можливості цифрових технології для розбудови інклюзивного освітнього середовища.
Під час вивчення теми педагоги дізнаються:
У 2023 році вже 542 педагоги успішно пройшли курс і отримали сертифікати. Навчання на курсі триває, тож реєструйтесь!
Більше про курс за покликанням.
Найефективніший інструмент для дистанційного навчання українських дітей як в Україні, так і закордоном — це Всеукраїнська школа онлайн (далі – ВШО). Цілодобова безкоштовна онлайн-платформа з уроками для 5–11 класів, що відповідають шкільній програмі.
Чи є ВШО доступною для учнів з особливими освітніми потребами?
Детальніше про це у відео
На ВШО ми намагаємося забезпечити універсальність через множинність. Це більше ніж один спосіб представлення й засвоєння інформації та дій із нею.
Як забезпечити ширшу доступність ВШО для учнів з особливими освітніми потребами?
Поряд з наданими технічними можливостями щодо використання транскриптів та аудіодискрипцій, вчителі можуть індивідуально адаптувати тексти для легкого читання для учнів, використовувати додаткове коментування, переклад на українську жестову мову, інші ресурси, засоби та способи для додаткової підтримки учнів.
Також вчителі можуть створювати й власні уроки. У нагоді будуть практичні рекомендації «Як зробити онлай-уроки інклюзивними».
Практичні рекомендації розроблені за підтримки ЮНІСЕФ в Україні. Тут вчителі знайдуть поради та приклади для планування та реалізації онлайн-навчання, використання наочності та візуалізації, зважаючи на багатоманітність учнів, їхніх потреб та можливостей.
Завантажити практичні рекомендації можна за покликанням
Детальніше про посібник у відео