Пошук
23.02.2021
Форум був організований The LEGO Foundation у межах проведення дослідження «Діяльнісний підхід (навчання через гру) у початковій школі».
Керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні – Оксана Рома зазначила: «Упродовж тривалого часу The LEGO Foundation спрямовує свої зусилля на розкриття потенціалу діяльнісного підходу (навчання через гру) в освіті з метою надання можливості дітям розвивати креативність та вміння навчатися протягом усього життя. The LEGO Foundation переконані, що освітній досвід здатен надихати дітей до креативності та любові до навчання за умови, що він є значущим, соціальним, активним, мотивуючим та радісним».
З вітальним словом до учасників звернувся керівник експертної групи фахової передвищої освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Ігор Балуба.
Пан Ігор зазначив:”Більшість представників ЗВО, фахової передвищої, інститутів післядипломної освіти, які присутні на форумі, це люди ініціативні, вони вболівають за свою роботу, ту справу якою займаються й яким до снаги вирішення тих завдань, які стоять перед нами. На сьогоднішній день ми маємо практичну співпрацю з LEGO Foundation в Україні впродовж тривалого часу. Той проєкт, який наразі реалізується, демонструє системний і фундаментальний підхід до вирішення поставленого завдання, а саме: сприяння освіті, що зорієнтована в основному на дошкільну освіту; проєкт підтримки НУШ; проєкт щодо співпраці зі закладами післядипломної педагогічної освіти і ЗВО та ін. Таке спрямування засвідчує, що робота націлена на дітей, але через педагогів, а тому ігрова компетентність у першу чергу має бути надбаннями вчителя або того майбутнього вчителя, який здобуває освіту”.
Участь у заході також взяли співробітники відділу дошкільної та початкової освіти Державної установи «Український інститут розвитку освіти».
Зокрема, Ольга КОСЕНЧУК, кандидат педагогічних наук, доцент, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти» зазначила про актуальність професійної підготовки конкурентних фахівців, які зможуть зацікавити, надихати, навчати дітей вчитися, а тому важливо змінювати вектори у підготовці студентів з урахуванням діяльнісного підходу.
«Безумовно, українська вища освіта стане якісною і конкурентоздатною на міжнародній арені й завдяки The LEGO Foundation буде готувати конкурентно спрямованих фахівців» – зазначила доповідачка.
Під час форуму були присутні та ділилися своїм досвідом щодо упровадження спецкурсів «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Педагогіка гри у закладі дошкільної освіти» представники університетів та педагогічних коледжів з різних куточків України, що долучилися у 2019 році.
Дякуємо організаторам і всім учасникам форуму за співпрацю й обмін досвідом, думками, ідеями!