Пошук
15.12.2020
15 грудня відбувся другий вебінар «Методика ECERS-3: як користуватись друкованим виданням» із серії вебінарів «Якісна дошкільна освіта в Україні»
«Головна перевага методики – експерти оцінюють не досягнення дітей, а освітнє середовище, яке їх оточує, характер взаємодії педагогів з дітьми та дітей між собою» – зазначила Ольга КОСЕНЧУК, начальниця відділу дошкільної і початкової освіти, УІРО.
Під час другого вебінару «Методика ECERS-3: як користуватись друкованим виданням» спікери (Ольга КОСЕНЧУК, начальниця відділу дошкільної і початкової освіти, УІРО; Соломія БОЙКОВИЧ, експертка з дошкільної освіти, Команда підтримки реформ МОН) розкрили структуру шкал ECERS – 3 та особливості достовірності та валідності шкали; визначили процедуру дослідження за методикою ECERS-3; ознайомили з системою оцінювання за шкалами методики, а також детально зупинились на термінах і поняттях, що використовуються у шкалі.
У своєму виступі Соломія БОЙКОВИЧ зауважила: «Основне правило експерта під час спостереження – не впливати на середовище у якому він знаходиться й дотримуватися певних рекомендацій: не відволікати питаннями чи уточненнями; не спілкуватись з дітьми; не брати участь в заняттях; поводитись непомітно; не бути “бар’єром” для доступу до матеріалів; не привертати до себе увагу; не залишати свої речі в доступі для дітей; зберігати нейтральні емоції тощо».
Учасники вебінару мали змогу залишити у коментарях свої запитання й отримали на них відповіді від спікерів.
Наступні вебінари відбудуться у січні-лютому 2021 року, де детально спікери розкриють сутність і зміст підшкал методики ECERS-3, ілюструючи прикладами з повсякденного життя закладів дошкільної освіти.
Серію вебінарів організовано Міністерством освіти і науки України та Українським інститутом розвитку освіти у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН. Захід створено за підтримки ЮНІСЕФ Україна та проєкту «Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні», що реалізується у межах Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Європейським центром ім. Вергеланда. Захід також організовано за участі Команди підтримки реформ МОН у межах проєкту «Українська архітектура реформ». Проєкт впроваджується за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та Багатостороннього Донорського Фонду Стабілізації та Сталого Розвитку України.
Титульне фото Paul Hanaoka , Unsplash