logo

Пошук

    Супровід діяльності ЦПР ПП: Психологічна підтримка

    03.11.2020

    У межах онлайн-курсу підвищення кваліфікації «Супровід діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників» (Тренери для тренерів), організованого Державною установою «Український інститут розвитку освіти» (УІРО), проєктом «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»), що фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та ЄС, за технічної підтримки Global event Group, відбувся шостий вебінар із запланованих дев’яти. Слухачі курсу підвищення кваліфікації – педагогічні та науково-педагогічні працівники обласних закладів післядипломної педагогічної освіти.

    3 листопада 2020 року, експерткою Тетяною КАМЕНЩУК, к. п. н., старшим науковим співробітником Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, директоркою навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області, висвітлено особливості надання психологічної підтримки педагогічним працівникам закладів освіти у процесі їхнього професійного розвитку. П. Тетяна детально зупинилася на основних завданнях і функціях діяльності психолога Центру професійного розвитку педагогічних працівників (далі – Центр ПРПП) та розмежувала їх із завданнями і функціями практичного психолога закладу освіти.

    Експертка звернула увагу на нормативно-правову базу, що регулює діяльність психолога Центру ПР ПП і зазначила, що метою його діяльності «є сприяння створенню умов для професійного розвитку педагогічних працівників, у тому числі й працівників психологічної служби, охорони психічного здоров’я, а також надання психологічної підтримки відповідно до цілей і завдань системи освіти».

    Експертка відзначила, що «психолог Центру ПРПП у своїй діяльності має керуватися у роботі такими принципами, як: науковість, цілісність і наступність, професійна компетентність та відповідальність; індивідуальний підхід; доступність психологічних послуг (допомоги); міждисциплінарність, комплексність і системність у здійсненні професійної діяльності; добровільність; людиноцентризм та партнерство; конфіденційність; дотримання норм професійної етики». Спікерка зупинилася на стратегічних завданнях діяльності психолога Центру ПР ПП і його ролях.

    Учасники вебінару працювали в чотирьох групах, попередньо отримавши від експертки завдання, що мали на меті моделювання конкретних ситуацій із залученням психолога. Презентували напрацювання груп щодо запропонованих кейсів Наталія СТОЛБУН, Любов ШЕЛЕМЕЙ, Ольга КАСЬЯНОВА і Наталія КИПИЧЕНКО.

    Наступний вебінар із теми «Нові професійні ролі працівників Центрів ПР ПП» відбудеться 5 листопада 2020 року.

    Його проведе експертка Наталія КИПИЧЕНКО, к. п. н., методистка сектору професійного розвитку педагогічних працівників УІРО.

     

    Титульне фото: Hannah Busing , Unsplash

    Premium WordPress Themes Download
    Download Premium WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes Free
    Download Nulled WordPress Themes
    udemy course download free
    download karbonn firmware
    Download Best WordPress Themes Free Download
    download udemy paid course for free