logo

Пошук

    Відбулася онлайн-зустріч робочої групи з розроблення проєкту стандарту дошкільної освіти

    27.08.2020

    Реформа української освіти, яка почалася з початкових класів, продовжується, на черзі – дошкільна освіта. Пріоритетом реформи дошкільної освіти в Україні має бути щасливе дитинство. Основні завдання реформи полягатимуть у реалізації наступності між дошкільною та шкільною освітою, а також залученні передового міжнародного досвіду щодо підходів до освіти дітей раннього віку та забезпечення якості дошкільної освіти. 

    У зв’язку з цим, 27 серпня 2020 року відбулося перше онлайн-засідання робочої групи з розроблення проєкту стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти), який має стати місточком до Державного стандарту початкової школи. Засідання було присвячене обговоренню цінностей, які ляжуть в основу документу. Під час зустрічі піднімалися питання щодо:

    • державної політики реформування дошкільної освіти в Україні (Анна ГРИЩЕНКО, експертка з питань дошкільної освіти);
    • наступності стандартів дошкільної і початкової освіти (Роман ШИЯН, заступник керівника команди підтримки реформ);
    • цінності як основа для розроблення нового стандарту дошкільної освіти в міжнародному контексті (Мажена РАФАЛЬСЬКА, експертка Ради Європи та ЮНІСЕФ з питань освіти дітей дошкільного віку (Польща).

    Також було представлено план роботи над стандартом дошкільної освіти у партнерстві з Європейським Центром Вергеланда (Наталія СОФІЙ, перша заступниця директора Українського інституту розвитку освіти).

    Робота над документом відбувається за сприяння Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» Європейського центру ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) та реалізується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у тісній співпраці з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Командою підтримки реформ.

    Роботу групи урочисто розпочали Вадим КАРАНДІЙ, директор Українського інституту розвитку освіти, Керстін ВАЛБЕРГ, радниця з питань проєктів розвитку, Посольство Норвегії в Україні, Ана ПЕРОНА-Ф’ЄЛЬДСТАД, виконавча директорка Європейського Центру Вергеланда, та Роман ШИЯН, заступник керівника Команди підтримки реформ.

    Команда міжнародних експерток, залучених до роботи над стандартом, складається з Мажени РАФАЛЬСЬКОЇ, експертки Ради Європи ті ЮНІСЕФ з питань освіти дітей дошкільного віку (Польща), Анне-Стіне БЕРГСЛЬОККЕН, експертки з розроблення стандартів для дітей дошкільного віку (Норвегія), Пії УІЛЬЯМС, професорки факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м. Ґетеборг (Швеція), Соньї ШЕРІДАН, професорки-емеритки факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м. Ґетеборг (Швеція). 

    До складу групи також залучені освітяни-практики, управлінці, вчені та частина авторського колективу стандартів початкової школи. У вересні та жовтні планується інтенсивна робота з залученням міжнародних експерток, а до кінця року документ має бути представлений на громадське обговорення.

    Download WordPress Themes Free
    Free Download WordPress Themes
    Premium WordPress Themes Download
    Free Download WordPress Themes
    lynda course free download
    download intex firmware
    Download Premium WordPress Themes Free
    free online course