Пошук
Навчальні програми, створені відповідно до чинних Державних освітніх стандартів, що визначають зміст освіти, описують результати навчання учнів. Можна орієнтуватися на типові рішення: варіант 1 (НУШ-1) для 1-2 класів і для 3-4 класів, варіант 2 (НУШ-2) для 1-2 класів і для 3-4 класів.
Навчальні програми, створені відповідно до чинних Державних освітніх стандартів, що визначають зміст освіти, описують результати навчання учнів. Можна орієнтуватися на типові рішення: варіант 1 (НУШ-1) для 1-2 класів і для 3-4 класів, варіант 2 (НУШ-2) для 1-2 класів і для 3-4 класів.
Навчальні програми, спрямовані на реалізацію мети та завдань освітньої галузі відповідно до чинних Державних освітніх стандартів
Електронні версії підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, що використовуються в освітньому процесі відповідно до чинних Державних освітніх стандартів
Інтерактивний онлайн-урок з мінної безпеки для дітей початкової школи із цікавими завданнями за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка та рятувальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
На уроці легко на зрозуміло пояснюється, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо ви побачили міну чи боєприпас.
Урок насичений цікавими завданнями, мультиками і відео та триває всього 15-хв. Дитина точно не засумує, а найголовніше – запам’ятає усі правила безпечної поведінки!
Онлайн-урок розроблений ЮНІСЕФ спільно з ДСНС за підтримки Міністерства освіти і науки України із залученням провідних фахівців в цій темі.
Онлайн-урок з мінної безпеки для дітей середньої та старшої шкіл із інтерактивними та цікавими завданнями за участі Дмитра Монатіка, пса Патрона та рятувальника ДСНС.
Це урок, що насправді може врятувати життя. На уроці легко на зрозуміло пояснюється, як визначати та розпізнавати вибухонебезпечні предмети, в яких місцях вони можуть приховуватись, які маркувальні знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо ви побачили міну чи боєприпас.
Цікаві завдання, вправи, мультиками та відео — навіть підліток не засумує та запам’ятає усі правила безпечної поведінки! Тривалість всього 15 хв.
Урок розроблений ЮНІСЕФ спільно з ДСНС за підтримки Міністерства освіти і науки України із залученням провідних фахівців в цій темі.
39 флеш-відеороликів із мінної безпеки, розроблені Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням:
Закликаємо всіх ознайомитись з відео-матеріалами! Знання мінної безпеки запорука збереження твого життя та здоров’я!
UNICEF Україна спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували серію освітніх відео з песиком Патроном «Навчаємось мінній безпеці» https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ2-31j4oXT7YNWjqt5fV70BK3pqs5pW- про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велися бойові дії.
Уважно розгляньте з дитиною зовнішній вигляд мін (особливо верхню частину), зверніть увагу, що вони можуть мати ще якісь розтяжки, волосінь (ліску). Варто розуміти, що підозрілі предмети, які ми можемо знайти на вулиці, можуть відрізнятися від побачених макетів вибухових предметів. Тому зверніть увагу дитини, що не можна піднімати з землі іграшки, ґаджети, гаманці, коробки цукерок, подарункові пакети тощо.
Усе про мінну безпеку як для дорослих, так і для дітей різного віку на сайті https://bezpeka.info/ , створеного Юнісеф у співпраці з МОН України, ДСНС України. На сайті розміщено три окремі курси для співробітників ДСНС/Нацполіції, батьків і вчителів про те, як навчати дітей мінної безпеки. Також є навчальні відео, онлайн ігри та комікси для підлітків і молодших школярів.
Фото та опис мін можна знайти на сайті ДСНС України у мережі Facebook https://www.facebook.com/100064736946785/posts/343140864520476/.
Стопміна – це освітня вебплатформа, навчальні матеріали якої спрямовані на підвищення поінформованності та обізнанності дітей і дорослих на сході України щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів, створений Данською Радою у справах біженців (DRC).
На платформі https://stopmina.dk/ розміщені курси та інші навчальні матеріали для молодших школярів, підлітків і дорослих, які підвищать ваші знання про те, як діяти в небезпечних ситуаціях. Ви дізнаєтесь про правила та алгоритми безпечної поведінки при виявленні міни або іншого вибухонебезпечного предмета. Ви з більшою впевненістю зможете пересуватися по місцевості, де проходив або проходить збройний конфлікт.
НУМО — це ваш помічник із розвитку дитини 3-6 років у садочку або вдома, розроблений залученими експертами ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки. На сайті є матеріали для батьків, опікунів та вихователів, які разом
щоденно докладають максимум зусиль задля гармонійного розвитку дошкільнят.
https://numo.mon.gov.ua/
Додаток Bebbo має величезну кількість корисних функцій, які стануть у нагоді батькам коли мова йде про догляд та розвиток дитини. Він щодня пропонуватиме батькам корисні статті та ігри, що допоможуть малечі пройти через ключові етапи розвитку, зростаючи здоровими та щасливими. Цей інструмент допоможе батькам піклуватись про дитину, її розвиток та здоров’я навіть під час війни. Він буде підтримувати та направляти батьків на шляху розвитку їхньої дитини від народження і до 6 років.
Завантажте мобільний додаток Bebbo, щоб дізнатись всю необхідну інформацію щодо розвитку та здоров’я вашої дитини у перші роки життя!
Google Play https://bit.ly/3EPNlZs
App Store https://apple.co/3OFwPA0
Чим зайняти малюка дошкільного віку, що змушений цілий день сидіти вдома, майже не гуляє, не спілкується з однолітками? Добре, якщо хтось із дорослих має знання, хист та досить вільного часу, щоб грати з дитиною у розвиваючі ігри, розповідати щось нове та цікаве у доступній формі, виразно читати. Якщо ж у родині немає педагогів, прийде на допомогу Дитячий садок онлайн:
– безкоштовні заняття у Дитячому садку онлайн проводять кваліфіковані педагоги, спеціалісти з дошкільного виховання та розвитку, вчителі, викладачі, вихователі, методисти кращих дитячих центрів Києва;
– відеоуроки Дитячого садку онлайн створені з використанням комп’ютерних технологій обробки відео. Заняття відбуваються на яскравому, цікавому для дітей тлі з анімаційними ефектами;
– тривалість занять різна, розвиваючі заняття, як правило, тривають не більше чверті часу, спортивні (казка-йога) – 20-30 хвилин, серед уроків англійської для дітей є і зовсім короткі, біля 10 хвилин, і тривалістю понад півгодини;
– усі заняття у Дитячому садку онлайн проводяться у цікавій та доступній для дітей дошкільного віку формі, з елементами гри;
– усі відеоуроки є у вільному доступі на постійній основі.
Зараз, у цей непростий час на платформі надано БЕЗКОШТОВНИЙ онлайн доступ до системи для дітей дошкільного віку, щоб кожен міг позайматись, розважитись, відволіктись від усього, що відбуваеться навколо. Під‘єднання безкоштовне. Для цього потрібно перейти на телеграм-канал та зареєструватись за посиланням;
Сайт містить добірку готових творчих, практичних, дослідницьких завдань, робочі зошити та навчальні програми для дітей віком від 3 до 6 років з різних напрямів виховання.
Структура сайту містить:
Буклет діяльності був розроблений неурядовою організацією Suojellaan Lapsia ry (Protect Children) у партнерстві з організацією FunAcademy (Фінляндія).
Буклет розрахований для дітей 4-9 років. Діти можуть працювати з ним самостійно або з допомогою дорослих. Історія та активна діяльність дають можливість дітям подумати над власними почуттями. Дорослі там для того, щоб вислухати та допомогти з розпізнаванням почуттів викликаних переживаннями або переляком. Оповідання та вправи дають можливість дітям замислитися над власними почуттями, викликаними різними переживаннями. Важливо, щоб діти розуміли, що усі почуття та емоції є важливими і про них можна і потрібно говорити.
Фінська організація Technology Industries of Finland прагне активно залучати учнів і давати їм змогу створювати та розробляти власні машини з матеріалів для повторного використання. Водночас вони також досліджуватимуть світ, вивчаючи математику. Учні можуть отримати уявлення про те, ким вони можуть стати, коли виростуть, і як технології змінюють світ. Організація Technology Industries of Finland безкоштовно пропонує скористатися дистанційним проєктом «Це працює!» у комплекті з матеріалами всім першокласникам. Учні та учениці продовжать знайомство з екіпажом Кіп — Сока, Вааба, Тука та Мако, разом із ними діти можуть погратися в інтерактивні ігри та створити цікаві проєкти
The Lego Foundation разом з фінською компанією Moilo імплементували українську мову в додаток з вивчення мов Moka Mera Lingua. Цей некомерційний додаток розроблений для вивчення мов через гру і призначений для дітей віком від 3 до 8 років, що не потребує вміння читати і писати. В ігровому світі Moka Mera діти навчаються за допомогою знайомих їм звуків та слів. У супроводі двох персонажів — акули та монстрика — діти можуть грати англійською, німецькою, французькою, іспанською, шведською, норвезькою, ісландською, данською, фінською, китайською (мандаринською), арабською (левантійською), а відтепер і українською. Ця ініціатива покликана підтримати дітей, які змушені рятуватися від війни, і допомогти їм адаптуватися до життя у країнах Європи. Додаток Moka Mera Lingua можна завантажити з App Store та Google Play.
Серія пізнавальних мультфільмів, які можна використовувати для дошкільнят з метою розвитку уявлень про навколишній світ, здорове харчування, загальні правила поведінки тощо.
Найменші глядачі пізнаватимуть світ весело разом з песиком Тото і його друзями: хом’ячком, папужкою, кицею і хамелеончиком у лісовому дитячому садочку. Як познайомитися? Як правильно чистити зубки? А як прокидатися з гарним настроєм? У 9-серійному проєкті безліч кумедних ситуацій, ігор та запальних пісень для дітей, а також цікаві рішення для батьків щодо спільного дозвілля.
Суспільне Казки. Хоробрі казки
Як пояснити дітям, що відбувається навколо, не лякаючи, але залишаючись чесними? Слухайте аудіоісторії нового часу — «Хоробрі казки». Це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями.
Концепти 12 тем, які лягли в основу казок — розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність, втрата, віра в спільну перемогу та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою.
Маленький Бу — український мультфільм про кумедного і чудернацького монстрика.
Разом із Солею та Славком Бу робить великі відкриття і весело співає пісеньки.
Аудиторія: 3+
«Вивчаю – не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації «War Child Holland». Застосунок є безкоштовним та працює без доступу до інтернету після попереднього завантаження. Контент для застосунку розроблявся за участю дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів.
Сайт містить підбірку творчих, практичних, дослідницьких завдань, робочі зошити та навчальні програми для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з різних предметів та тем. На цьому сайті вчителі та батьки за допомогою онлайнгенераторів можуть створювати й відразу роздруковувати завдання з математики, читання та письма за заданими параметрами.
Буклет діяльності був розроблений неурядовою організацією Suojellaan Lapsia ry (Protect Children) у партнерстві з організацією FunAcademy (Фінляндія).
Буклет розрахований для дітей 4-9 років. Діти можуть працювати з ним самостійно або з допомогою дорослих. Історія та активна діяльність дають можливість дітям подумати над власними почуттями. Дорослі там для того, щоб вислухати та допомогти з розпізнаванням почуттів викликаних переживаннями або переляком. Оповідання та вправи дають можливість дітям замислитися над власними почуттями, викликаними різними переживаннями. Важливо, щоб діти розуміли, що усі почуття та емоції є важливими і про них можна і потрібно говорити.
Фінська організація Technology Industries of Finland прагне активно залучати учнів і давати їм змогу створювати та розробляти власні машини з матеріалів для повторного використання. Водночас вони також досліджуватимуть світ, вивчаючи математику. Учні можуть отримати уявлення про те, ким вони можуть стати, коли виростуть, і як технології змінюють світ. Організація Technology Industries of Finland безкоштовно пропонує скористатися дистанційним проєктом «Це працює!» у комплекті з матеріалами всім першокласникам. Учні та учениці продовжать знайомство з екіпажом Кіп — Сока, Вааба, Тука та Мако, разом із ними діти можуть погратися в інтерактивні ігри та створити цікаві проєкти.
Безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом. Команда онлайн-школи пропонує учням усіх класів доступний шлях продовжити навчання та отримати свідоцтво за 4, 9, 11 клас за стандартною програмою навчання (безкоштовно) або за програмою спеціалізованої освіти наукового профілю (за умовами ліцею).
Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
Хто живе в Антарктиді – пінгвіни чи білі ведмеді? Чому вона вкрита кригою? Скільки років українці досліджують цей континент? Які професії треба опанувати, щоб працювати на станції “Академік Вернадський”? Відповіді на ці та багато інших запитань шукайте в “Антарктичних уроках” – спільному проєкті МОН та НАНЦ. Йдеться про серію коротких відео – до 10 хвилин кожне. Вчителем “Антарктичних уроків” став директор НАНЦ, науковець-біолог Євген Дикий.
Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сторінці у фейсбуці і в Telegram-каналі.
Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів.
Логін та пароль однакові:
1 клас логін/пароль alterraprone
2 клас логін/пароль alterraprotwo
3 клас логін/пароль alterraprothree
4 клас логін/пароль alterraprofour
5 клас логін/пароль alterraprofive
6 клас логін/пароль alterraprosix
7 клас логін/пароль alterraproseven
8 клас логін/пароль alterraproeight
9 клас логін/пароль alterrapronine
10 клас логін/пароль alterraproten
11 клас логін/пароль alterraproeleven
Пізнавальні освітні мультиплікаційні відео для дошкільнят і молодших школярів, їхніх батьків і вчителів. Мандруйте з “Дивомандрами”, дізнавайтеся про тварин у “Волохатому блозі”, набувайте корисних еко-звичок з “Еко плюплюс”. Все це і багато іншого – на каналі Youtube ПЛЮСПЛЮС.
База ресурсів – це своєрідний бібліографічний покажчик з матеріалами до уроків, який полегшує щоденну роботу педагога – підготовку до занять. Тут містяться добірки ресурсів (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо) з різних джерел за класами, предметами й темами згідно чинних програм. Перегляд повністю безкоштовний. Готуючись до наступної теми, починайте з Бази ресурсів, бо тут багато чого є й ви заощаджуватимете свій час.
Реєстрація здіснюється за допомогою соціальних мереж.
Платформа ThinkGlobal безкоштовно доєднує до живих уроків, надають навчальні матеріали за весь рік і проводять додаткові активності для діток. Слідкуйте на їхній фейсбук-сторінці за розкладом.
Віртуальна школа «Ранок» — це:
✏️ чотири рівні навчання: рівень «Шукачі» (0 клас), рівень «Розвідники» (1–4 класи), рівень «Дослідники» (5–9 класи) і рівень «Винахідники» (10–11 класи);
✏️ онлайн-уроки за темами, які мають вивчатися відповідно до календарно-тематичних планів, для учнів від авторів підручників, методистів і науковців;
✏️ та підготовка до школи, навчальні відеоролики, руханки, мінітеатр та інші освітньо-розважальні цікавинки;
✏️ віртуальна педрада — 1,5-2-годинні щотижневі онлайн-зустрічі з кращими експертами в галузі освіти, після проходження якої, кожний учасник отримує сертифікат.
Під час роботи школи Ви отримаєте вільний доступ до навчальних платформ Моzaik та Erudito, безкоштовний доступ до навчальних фільмів TwigEducation та ПлюсПлюс, будете мати можливість працювати з кращими вчителями України.
Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
Академія сучасної освіти «А+» створила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
Пропонує безкоштовне онлайн-навчання для всіх охочих учнів 5-9 класів!
Воно проходитиме на загальноосвітній платформі Modern School та буде безкоштовним для учнів. Й розпочнеться вже з понеділка! На платформі учні отримають свій розклад та завдання.
✏️ Для зарахування НЕ ПОТРІБНІ ваші документи
✏️ Безкоштовний доступ без будь-яких формальностей
✏️ Ваші діти можуть самостійно виконувати завдання та отримувати оцінки
✏️ Для доступу потрібен ноутбук чи планшет, або мобільний телефон та доступ до Інтернету
Щоб отримати доступ до платформи, потрібно заповнити форму за посиланням – https://bit.ly/3C4aztu
На зазначений Вами e-mail Ви отримаєте посилання на платформу, логіни та паролі, відеоінструкції по користуванню.
Дзвоніть та пишіть: (050)820-10-00
Сайт: https://modern-school.online
«Бробакс Шоу» — це яскравий пізнавальний експлейнер про світ навколо: спорт, музика, гігієна, безпека, погода, творчість та всі-всі питання, які цікавлять дітей.
Ведучі Лео та Елвін досліджують явища природи, перевтілюються у персонажів з улюблених книжок і фільмів, знайомляться з професіями та проводять безпечні експерименти. Також в гості до Лео й Елвіна приходять зіркові експерти, щоб разом щось змайструвати чи зʼясувати.
Проєкт «Бробакс Шоу» створено за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Анімаційні мандри в часі та просторі розпочинаються! У Раї Горностай було все: крута нора біля Чорнобиля, розкішне хутро і навіть трохи суперсили. Все, окрім друга… Та якось вона знайомиться з трьома двоногими — Лесиком, Іванкою й Максом. Рятуючись від ворога Раї — підступного Браконьєроса, компанія відкриває секретний портал пригод, який переносить їх у різні епохи. Перший сезон українського пригодницького мультсеріалу складається з 9-ти епізодів, у яких друзі дізнаються таємниці минулого, знайомляться з великими правителями й правительками і навіть впливатимуть на хід історії.
Електронні версії підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, що використовуються в освітньому процесі відповідно до чинних Державних освітніх стандартів
Безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом. Команда онлайн-школи пропонує учням усіх класів доступний шлях продовжити навчання та отримати свідоцтво за 4, 9, 11 клас за стандартною програмою навчання (безкоштовно) або за програмою спеціалізованої освіти наукового профілю (за умовами ліцею).
Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
Програма для організації дозвілля для учнів від А до Я: знайомство, забави, вправи на розширення словникового запасу, на підготовку до публічного виступу (Ted-X), на написання есе, активні ігри і ще багато цікавого.
YouTube-канал, на якому розміщено близько 300 відеоуроків з біології для 5-11 класів. Уроки розроблені відповідно до чинних програм. Автор: вчителька біології НВО №5 ім. С.Єфремова Тетяна Чичковська, місто Хмельницький, Україна.
Реєстрація відсутня, доступ до освітніх матеріалів вільний
Пропонує безкоштовне онлайн-навчання для всіх охочих учнів 5-9 класів!
Воно проходитиме на загальноосвітній платформі Modern School та буде безкоштовним для учнів. Й розпочнеться вже з понеділка! На платформі учні отримають свій розклад та завдання.
✏️ Для зарахування НЕ ПОТРІБНІ ваші документи
✏️ Безкоштовний доступ без будь-яких формальностей
✏️ Ваші діти можуть самостійно виконувати завдання та отримувати оцінки
✏️ Для доступу потрібен ноутбук чи планшет, або мобільний телефон та доступ до Інтернету
Щоб отримати доступ до платформи, потрібно заповнити форму за посиланням – https://bit.ly/3C4aztu
На зазначений Вами e-mail Ви отримаєте посилання на платформу, логіни та паролі, відеоінструкції по користуванню.
Дзвоніть та пишіть: (050)820-10-00
Сайт: https://modern-school.online
Відкриті уроки” для 7-11 класів на ютюбканалі телеканалу «Київ» , підготовлені разом з Департаментом освіти і науки Києва. Наразі у відкритий доступ викладено 243 уроки, плейлист
Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів.
Логін та пароль однакові:
1 клас логін/пароль alterraprone
2 клас логін/пароль alterraprotwo
3 клас логін/пароль alterraprothree
4 клас логін/пароль alterraprofour
5 клас логін/пароль alterraprofive
6 клас логін/пароль alterraprosix
7 клас логін/пароль alterraproseven
8 клас логін/пароль alterraproeight
9 клас логін/пароль alterrapronine
10 клас логін/пароль alterraproten
11 клас логін/пароль alterraproeleven
Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сторінці у фейсбуці і в Telegram-каналі.
Освітній онлайн-портал для вчителів, учтів та батьків. Містить бібліотеку цікавих розробок уроків, мульмедійних матеріалів, практичних, досліднициких, тестових завдань до них.
Освітній онлайн-портал для вчителів, учтів та батьків. Містить бібліотеку цікавих розробок уроків, мульмедійних матеріалів, практичних, досліднициких, тестових завдань до них.
База ресурсів – це своєрідний бібліографічний покажчик з матеріалами до уроків, який полегшує щоденну роботу педагога – підготовку до занять. Тут містяться добірки ресурсів (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо) з різних джерел за класами, предметами й темами згідно чинних програм. Перегляд повністю безкоштовний. Готуючись до наступної теми, починайте з Бази ресурсів, бо тут багато чого є й ви заощаджуватимете свій час.
Реєстрація здіснюється за допомогою соціальних мереж.
Платформа ThinkGlobal безкоштовно доєднує до живих уроків, надають навчальні матеріали за весь рік і проводять додаткові активності для діток. Слідкуйте на їхній фейсбук-сторінці за розкладом.
Полюбляєте історію? Тоді наш канал саме для вас. Не любите історію, губитеся у вирі подій, дат та імен? Ми прийдемо на допомогу. Популярно про історію – це HistOK
Віртуальна школа «Ранок» — це:
✏️ чотири рівні навчання: рівень «Шукачі» (0 клас), рівень «Розвідники» (1–4 класи), рівень «Дослідники» (5–9 класи) і рівень «Винахідники» (10–11 класи);
✏️ онлайн-уроки за темами, які мають вивчатися відповідно до календарно-тематичних планів, для учнів від авторів підручників, методистів і науковців;
✏️ та підготовка до школи, навчальні відеоролики, руханки, мінітеатр та інші освітньо-розважальні цікавинки;
✏️ віртуальна педрада — 1,5-2-годинні щотижневі онлайн-зустрічі з кращими експертами в галузі освіти, після проходження якої, кожний учасник отримує сертифікат.
Під час роботи школи Ви отримаєте вільний доступ до навчальних платформ Моzaik та Erudito, безкоштовний доступ до навчальних фільмів TwigEducation та ПлюсПлюс, будете мати можливість працювати з кращими вчителями України.
Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
Академія сучасної освіти «А+» створила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
Національні спільноти та корінні народи в Україні
А якою б була Україна, якби не її багатонаціональне населення? Національні спільноти в Україні живуть століттями, вважають цю країну своєю Батьківщиною. Зберігаючи свою культуру та цінності, додають її до українських особливостей. А для корінного населення України – кримли, кримчаків та караїмів – Україна – єдина рідна земля.
20 коротких графічних експлейнерів розповідають про багатонаціональний склад населення України, життя та культуру нацспільнот і корінних народів та їхній внесок в українську культуру, історію, науку, архітектуру, музику, медицину тощо.
Дванадцять історій про те, як три кропивничанки їздять регіоном, щоб розпитати старожилів Кіровоградської області про давні звичаї, традиції, свідчення про трагічні події – голодомори, війни, зібрати вцілілі побутові речі, записати пісні, які вони пам’ятають.
У цьому проєкті розповідаємо про українські музеї: які музеї варто відвідати та що можна подивитися в їхніх колекціях.
Аудіовізуальні екскурсії до провідних українських музеїв, зокрема: Національного художнього музею України, Музею Ханенків, Київської картинної галереї, Національному музею історії України у Другій світовій війні, Музею видатних діячів української культури – Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького та Панаса Саксаганського.
Електронні версії підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, що використовуються в освітньому процесі відповідно до чинних Державних освітніх стандартів.
iLearn – українська освітня онлайн-платформа, що допомагає випускникам шкіл безплатно підготуватися до вступних випробувань таких, як НМТ (національного мультипредметного тесту) або ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання). На платформі «iLearn» доступні різноманітні матеріали для навчання – від відеокурсів до тренажерів і тестів iLearn.org.ua. На платформі доступні щоденні навчальні вебінари та розміщені онлайн-курси з основних шкільних предметів (українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, біологія), а також вебінари з профорієнтації. До підготовки навчальних матеріалів залучені найкращі вчителі України – професіонали з досвідом онлайн-підготовки до ЗНО, чиї учні отримали результати 195+ балів.
Безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом. Команда онлайн-школи пропонує учням усіх класів доступний шлях продовжити навчання та отримати свідоцтво за 4, 9, 11 клас за стандартною програмою навчання (безкоштовно) або за програмою спеціалізованої освіти наукового профілю (за умовами ліцею).
Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
Програма для організації дозвілля для учнів від А до Я: знайомство, забави, вправи на розширення словникового запасу, на підготовку до публічного виступу (Ted-X), на написання есе, активні ігри і ще багато цікавого.
Відкрито реєстрацію на 2022-2023 навчальний рік на онлайн-курс з громадянської освіти для 10 класу, що розміщений на інтерактивній платформі citizen.in.ua від Всеукраїнської асоціації вчителів суспільних дисциплін “Нова доба”. Окрім відеоуроків на сайті присутні інтерактивні заняття, форуми, тести, опитування та домашні завдання. Запрошуємо до реєстрації та спільної роботи десятикласників, їх вчителів громадянської освіти, а також всіх бажаючих. Матеріали онлайн курсу з громадянської освіти підготовлено з ініціативи Міністерства освіти і науки України Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст онлайн курсу є винятковою відповідальністю Pact i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
“Навчальний посібник із фінансової грамотності дасть знання про фінансову
систему, фінансові установи та послуги, що ними пропонуються, а також
допоможе в розвитку вмінь управляти власними фінансами та відповідально
користуватися фінансовими послугами. Гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (Лист No 1/11-4963 від 27.05.2019) Навчальні матеріали складаються з посібника, робочого зошита і п’яти відео.”
Гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання).
Програма для організації дозвілля для учнів від А до Я: знайомство, забави, вправи на розширення словникового запасу, на підготовку до публічного виступу (Ted-X), на написання есе, активні ігри і ще багато цікавого.
Cайт з онлайн-курсами у форматі масових відкритих онлайн-курсів з української мови та літератури, географії, фізики, історії України, математики, біології, англійської мови. Проєкт включає в себе інтерактивні лекції, конспекти, іспити і домашні завдання, спілкування з іншим учнями і педагогами.
Платформа, на які представленоосвітні матеріали для вчителів, учнів та батьків з метою формування громадянських компетентностей та створення середовища, у якому пріоритетами є верховенство права та права людини, гендерна рівність
Освітній онлайн-портал для вчителів, учтів та батьків. Містить бібліотеку цікавих розробок уроків, мульмедійних матеріалів, практичних, досліднициких, тестових завдань до них.
Освітній онлайн-портал для вчителів, учтів та батьків. Містить бібліотеку цікавих розробок уроків, мульмедійних матеріалів, практичних, досліднициких, тестових завдань до них.
База ресурсів – це своєрідний бібліографічний покажчик з матеріалами до уроків, який полегшує щоденну роботу педагога – підготовку до занять. Тут містяться добірки ресурсів (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо) з різних джерел за класами, предметами й темами згідно чинних програм. Перегляд повністю безкоштовний. Готуючись до наступної теми, починайте з Бази ресурсів, бо тут багато чого є й ви заощаджуватимете свій час.
Реєстрація здіснюється за допомогою соціальних мереж.
YouTube-канал, на якому розміщено близько 300 відеоуроків з біології для 5-11 класів. Уроки розроблені відповідно до чинних програм. Автор: вчителька біології НВО №5 ім. С.Єфремова Тетяна Чичковська, місто Хмельницький, Україна.
Реєстрація відсутня, доступ до освітніх матеріалів вільний
Платформа ThinkGlobal безкоштовно доєднує до живих уроків, надають навчальні матеріали за весь рік і проводять додаткові активності для діток. Слідкуйте на їхній фейсбук-сторінці за розкладом.
Відкриті уроки” для 7-11 класів на ютюбканалі телеканалу «Київ» , підготовлені разом з Департаментом освіти і науки Києва. Наразі у відкритий доступ викладено 243 уроки, плейлист
Полюбляєте історію? Тоді наш канал саме для вас. Не любите історію, губитеся у вирі подій, дат та імен? Ми прийдемо на допомогу. Популярно про історію – це HistOK
Віртуальна школа «Ранок» — це:
✏️ чотири рівні навчання: рівень «Шукачі» (0 клас), рівень «Розвідники» (1–4 класи), рівень «Дослідники» (5–9 класи) і рівень «Винахідники» (10–11 класи);
✏️ онлайн-уроки за темами, які мають вивчатися відповідно до календарно-тематичних планів, для учнів від авторів підручників, методистів і науковців;
✏️ та підготовка до школи, навчальні відеоролики, руханки, мінітеатр та інші освітньо-розважальні цікавинки;
✏️ віртуальна педрада — 1,5-2-годинні щотижневі онлайн-зустрічі з кращими експертами в галузі освіти, після проходження якої, кожний учасник отримує сертифікат.
Під час роботи школи Ви отримаєте вільний доступ до навчальних платформ Моzaik та Erudito, безкоштовний доступ до навчальних фільмів TwigEducation та ПлюсПлюс, будете мати можливість працювати з кращими вчителями України.
Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
Академія сучасної освіти «А+» створила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів.
Логін та пароль однакові:
1 клас логін/пароль alterraprone
2 клас логін/пароль alterraprotwo
3 клас логін/пароль alterraprothree
4 клас логін/пароль alterraprofour
5 клас логін/пароль alterraprofive
6 клас логін/пароль alterraprosix
7 клас логін/пароль alterraproseven
8 клас логін/пароль alterraproeight
9 клас логін/пароль alterrapronine
10 клас логін/пароль alterraproten
11 клас логін/пароль alterraproeleven
Інформаційний та ресурсний хаб Нової української школи створено у партнерстві з European EdTech Alliance та проектом «Навчаємось разом» за участі Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України. Вебсайт NUSHUB є безкоштовним інформаційним хабом, який містить інформацію про освітні ресурси та навчальні матеріали для українських школярів, хоч би де вони перебували. Хаб містить посилання на додаткові рішення у галузі освітніх технологій, допоміжні ресурси, інструменти на основі навчальних програм, українські платформи онлайн-навчання тощо.
На онлайн заняттях автори пропонують звернутися до досвіду нашого народу — разом дослідити історію боротьби за незалежність та літературу спротиву. Водночас розбираються із психологією, сучасною політикою, економікою та військовою справою.
Колапс: як українці зруйнували імперію зла.
Документальний цикл про український погляд на розпад СРСР і відновлення Україною Незалежності.
Між крапельками. Документальний серіал
Документальний серіал «Між крапельками» розповідає про те, як культура України вижила в радянщині. У ті темні часи творчий підхід до цензури допомагав її обійти та перемогти. Не всі проукраїнськи налаштовані громадяни, на щастя, сиділи в таборах і психушках. Було і працювало чимало професіоналів, які вивчали правила гри та між крапельками зберігали українство.
Фільм режисерки-документалістки Суспільного Сніжани Потапчук голосами живих свідків Голокосту розповідає історії про виживання у гетто і тих, хто переховувалися від окупантів. Герої стрічки зараз живуть у Києві, Дніпрі та Одесі, де відбувалося фільмування. Вони вижили, а також стали свідками масових розстрілів, що відбувалися, за даними дослідників, приблизно в п’яти тисячах локацій по всій Україні. В кожного з героїв загинули близькі люди. Батьки, брати, сестри, кохані. В кожного було єдине завдання в ці страшні роки – вижити. Вся зібрана у фільмі мозаїка страшних спогадів – це частини історії про виживання.
Документальний фільм про життя людей у Чорнобильській зоні, що став одним із переможців відкритого конкурсу «Створюй із Суспільним». Стрічка розповідає про маловідоме селище міського типу в зоні відчуження – Поліське. Радянська влада покинула його жителів сам на сам із радіаційною загрозою після вибуху на ЧАЕС. У 1986 році Поліське не увійшло до 30-кілометрової зони відчуження, а виселяти людей із забрудненого селища почали лише на початку 90-х. Чому так сталося, досліджувала команда фільму.
П’ять різних історій про людей, яких об’єднує прив’язаність та любов до 30-кілометрової Чорнобильської зони відчуження. Це науковці, дослідники, інженер, колишній сталкер, мешканці Чорнобиля, які залишилися жити там після аварії. Життєві лінії героїв документального фільму не пов’язані, проте їх навічно пов’язала зона. 35 років пройшло після аварії, яка змінила життя цього регіону і всієї України. І зона відчуження – це перш за все місце трагедії, та водночас воно має дослідний потенціал. Для науковців: біологів, фізиків, радіоекологів, соціальних антропологів, істориків, – це унікальне місце для досліджень. Учені зі всього світу переймають досвід, який тут здобувають українці.
Документальна стрічка, присвячена депортації кримських татар сталінським режимом у 1944 році. Шеф-кухар Земфіра, один із лідерів правозахисної організації «Азатлик», політвʼязень часів СРСР Сигавер Кадиров, співачка Джамала, один із учасників дисидентського руху Мустафа Джамілєв, актор та режисер Ахтем Сейтаблаєв – ці та інші герої розповідають свої особисті історії: як вони втратили друзів, родичів, де народилися та яким драматичним і довгим був їхній «шлях додому». Акцент на подіях ХХ–ХХІ століть – не лише про масову депортацію радянською владою, а й про те, як кримські татари брали участь у спротиві військовому вторгненню рф з подальшою анексією Криму у 2014 році.
Голодомор. Літописці.
Третя серія «Вершники апокаліпсиса»
«Голодомор. Літописці» — це перша документальна спроба розказати все, що важливо знати про Голодомор. Літопис найжахливіших подій в історії України — голоду, який був штучно створений комуністичним режимом СРСР задля знищення українського народу.
Автори мінісеріалу фокусуються на пошуках формули геноциду. Разом із провідними дослідниками Голодомору вони шукають відповідь, чому для пояснення масштабів катастрофи недостатньо розуміти самі тільки геноцидні наміри Сталіна. Перший складник тієї формули — байдужість світу. Чому світ не зреагував адекватно на загибель мільйонів людей посеред Європи? Як радянські спецслужби вводили в оману світ? Чому уряди Заходу воліли заплющувати очі на приголомшливі факти й моторошні подробиці голодних смертей, які повідомляли їхні дипломати?
У чотирьох серіях: «Столиця відчаю», «Ура Сталіну!», «Вершники апокаліпсиса» та «Тінь» автори проєкту проводять докладне історичне розслідування про те, як так сталося, що світ знав і мовчав, що са́ме було відомо й кому, і чому ми сьогодні такі, які є. Чиї ми нащадки і як нам пропрацювати цю травму.
Фільм «Щедрик проти “русского міра”» розкриває захопливу історію про те, як візит на світський концерт 1 січня 1919 року навів Симона Петлюру на думку доручити диригенту Олександру Кошицю створення хору й відрядити його у світове турне для промоції української культури. За збігом сучасної історії, сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.
Хто такий Сковорода? Який сенс має його постать для кожного із нас? З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди проєкт Суспільного “У пошуках Сковороди” знайомить глядачів з ідеями Сковороди, а також осмисленням образу міфологізованого мислителя у різні часи.
У програмах розповідається про два важливих етапи – формування національного руху і повернення кримських татар із заслання.
Фільми присвячені життю кримських татар у засланні в 60-ті роки і формуванню національного руху, наслідком якого стали багатотисячні мітинги, боротьба кримських татар за право жити в Криму.
Фільми розповідають безпосередньо про важкий шлях повернення кримських татар на Батьківщину, перші кроки в Криму та повільне відродження кримськотатарської культури.
Упродовж 1944-1953 років радянська влада депортувала до Сибіру, Далекого Сходу, Середньої Азії понад 210 тисяч мешканців Західної України. Більше третини з них – з території сучасної Львівської області. Наприкінці 1950-х років депортовані отримали змогу повертатися додому.
Проте говорити про свій травматичний досвід вони побоювались до розпаду Радянського Союзу – багато хто вимушений був замовчувати свої історії під час вступу на навчання, на роботі, приховувати навіть від близьких. Від здобуття Україною незалежності і досі ті події слабко висвітлюються у публічному просторі – на державному рівні не введено навіть дня пам’яті численних жертв радянських масових депортації із Західної України.
Василь Стефаник. Нове-ли-ли-с-ти-сни.
Розповідь про письменника через його листи, спогади односельців, науковців-літературознавців, його твори.
Документальна кінострічка про спецоперацію Служби безпеки України на території Криму в 1994 році, коли спецпідрозділ СБУ «Альфа» за одну ніч зупинив заколот ставлеників росії, які прагнули відокремити півострів від України. Героями фільму стали безпосередні учасники спецоперації: генерал-лейтенант СБУ Василь Крутов, генерал-майор СБУ Віталій Романченко, полковники СБУ Сергій Ропаєв та Павло Дубров, полковник Іван Якубець, а також Валерій Козярський, Рефат Чубаров та Олександр Палій. У стрічці використано фрагменти останнього інтерв’ю першого голови Служби безпеки України Євгена Марчука, а також – відео з його особистого архіву.
НАШІ 30. Документальний серіал
Документальний серіал із 9 історій про 90-ті: спільний досвід дорослішання та спільні травми набуття самостійності – те, що зробило українців сильнішими на шляху до незалежності. Герої фільму – шахтарі, військові, спортсмени, підприємці – українці, яким у ті часи було близько 30 років, розповідають, як Україна ставала на ноги за участю кожного з них. (Рекомендуємо як додаткові матеріали усі серії, крім 6).
Історія про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. Усі три революції починалися та тривали на Майдані Незалежності, тому саме Майдан, як місце енергетичної концентрації сили для українців і є головним героєм фільму. У зйомках взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані.
Битва за Чернігів
Підготовка РФ до нападу, перші бої, спроба захопити аеродром — “Битва за Чернігів” 1 серія
Бій на “Епіцентрі”, Ніколюк “віджав” блокпост, бій у Количівці — Битва за Чернігів 2 серія
Збиття Красноярцева, російські ДРГ, бій на горі в Новоселівці — “Битва за Чернігів” 3 серія
Трисерійне документальне розслідування. На сьогодні це найповніша історія оборони Чернігова лютого – березня 2022 року, знята за спогадами безпосередніх учасників тих подій: професійних воїнів і добровольців. Ми даємо відповіді на питання, як росіяни готувались до нападу на Україну та скільки російських військ ішло захоплювати Чернігів; яке значення мало місто в планах росіян; як відбувалося вторгнення на Чернігівщину; де Збройні Сили України громили перші колони росіян; що пішло не так у плані оборони Чернігівщини 24 лютого і чому Леонід Хода вважає, що це дозволило відбити російську навалу.
Остання війна | Епізод 1 – Анатомія рашизму.
Документальний цикл, у якому вперше українські та західні інтелектуали розкажуть, скільки насправді триває російсько-українська війна, як українська армія протистоїть російській та руйнує міф про непереможність «другої армії світу». Що означатиме перемога України в цій війні? В авторському проєкті ведучої Мирослави Барчук учасниками розмови стали: Сергій Плохій, Френсіс Фукуяма, Оксана Забужко, Тарас Лютий, Пітер Померанцев, Віталій Портников, Ярослав Грицак, Євген Глібовицький, Мирослав Маринович, Віктор Ющенко, Павло Казарін, Георгій Коваленко та інші.
Позиція Україна
«Тут хороший день — це добре відпрацював, і по тобі нічого не прилетіло» — «Онікс» | Позиція Україна
«Облаштували оборонний пункт — кілька прильотів, і треба все наново» — «Коуч» | Позиція Україна
«Сапери зазвичай ходять парою» — «Білорус» Пʼятковський | Позиція Україна
Виходить на найнебезпечніші позиції — бійчиня штурмового підрозділу «Тата» Фурик | Позиція Україна
Рік ремонтує автівки для ЗСУ у прифронтовому селищі Нью-Йорк — Саня | Позиція Україна
«Ми прийшли з цивільного життя 24 лютого» — Максим Скубенко | Позиція Україна
Керує дронами біля Бахмута — командир підрозділу аеророзвідки «Піл» | Позиція Україна
Евакуює поранених захисників з Бахмута — парамедикиня «Арійка» | Позиція Україна
Відновлює життя в Куп’янській громаді після деокупації — Андрій Канашевич | Позиція Україна
Ліквідують наслідки обстрілів біля передової — підрозділ ДСНС Харківщини | Позиція Україна
«Діти тут дорослішають на очах» — тренер з прифронтового Покровського Стефурак | Позиція Україна
Під обстрілами возять хліб жителям прифронтового Курахового — подружжя Єршових | Позиція Україна
12 історій про людей у найгарячіших точках лінії фронту. Бахмут, Покровське, Нью-Йорк, Курахове, Дворічна, Соледар — раніше маловідомі точки на мапі, які тепер займають місце у серцях всіх українців. Частина героїв спецпроєкту залишила позаду своє цивільне життя, щоб боронити наші кордони. Інші — мешканці прифронтових міст та селищ, які попри цілодобову загрозу не полишають рідних домівок та допомагають військовим.
Спецпроєкт про жінок на війні. Їх п’ятеро. Кожна з них прокинулася на війні не за власним бажанням. Але кожна з них обрала протистояти. Військова, яку не пускають на фронт, лікарка, яка не боїться замінованих полів, вчителька, яка залишила роботу з дітьми, аби боронити їхнє життя на передовій, директорка реабілітаційного центру, яка бореться за рівноправне суспільство, і голова громади, яка здійснила революцію у своїй спільноті.
Документальний просвітницький фільм «Мій Крим» на прикладі історій представників трьох корінних народів України – кримли, кримчаків та караїмів, ілюструє факти вкраденої росіянами у різні роки мультикультурності, як складової української ідентичності. Разом з героями фільму пройдіть шлях через роки забуття та геноциду де відтворюється відважний дух спротиву, який допомагає корінним народам відроджувати свою культуру, зберігати свої традиції та знову і знову віднаходити своє місце у світі.
Проєкт «Ідемо в музей. Неокуповані» присвячений культурному опору України та долі музеїв під час повномасштабної російсько-української війни.
Британська Рада пропонує широкий спектр онлайн-ресурсів для допомоги вчителям у дистанційному навчанні. Вони можуть знайти ідеї для свого безперервного професійного розвитку та безліч заходів, які допоможуть учням розвинути свої мовні навички та підвищити їхню впевненість.
Institut Françaisі пропонує онлайн-ресурси для вивчення французької мови.
Екосистема – безкоштовна та доступна 24/7 всім українцям, незалежно від місця їхнього перебування під час та після завершення воєнних дій. Вона має три складові:
Вивчайте польську мову безоплатно з інноваційною системою «Lingva Polska». Користувачі й користувачки матимуть доступ до матеріалів та практичних вправ для розвитку розмовних навичок. Нині доступні рівні А1 та А2, зареєструватися можна за покликанням.
Cервіс для створення інтерактивних вправ і матеріалів для роздрукування. Навчальні матеріали створюються за допомогою шаблонів, що включають знайомі класичні формати, як-от вікторина і кросворд, так і аркадні ігри, а ще інструмент для управління класом, як-от план розсадження. Платформа надає можливість використовувати доступні вправи, створені колегами, модифікувати їх згідно зі своїми потребами, поширювати власні матеріали. Учні та учениці можуть відтворювати їх самостійно, натомість вчитель може використовувати їх для групової роботи на уроці і задавати як домашнє завдання. Матеріали можна роздруковувати з сайту або завантажувати у вигляді файлу PDF. Їх можна використовувати як додаток до інтерактивної вправи або як окрему вправу.
Безкоштовна англомовна онлайн-платформа, на якій можна створювати навчальні матеріали у вигляді інтерактивних відео, вікторин з відкритими запитаннями, тести з вибором однієї чи декількох правильних відповідей, а також додавати голосові коментарі та пояснення до відеоуроків. Для створення інтерактивних відео вихідні матеріали можна брати як з освітніх каналів, зокрема, TED-Talks, National Geographic, Khan Academy тощо, так і безпосередньо з YouTube, а також завантажувати з комп’ютера чи гаджета. Також на платформі Edpuzzle існує власна бібліотека матеріалів, зокрема з україномовним контентом. Сервіс інтегрований з платформою Google Classroom. Це дає можливість відстежувати, хто саме з учнів переглянув відео та успішність виконання запропонованих завдань. З платформою Edpuzzle можна працювати і в мобільній версії.
Шановні колеги-освітяни! Раді вам повідомити, що напередодні нового навчального року методисти відділу шкільної освіти УІРО підготували для освітян 2ий випуск методичних матеріалів “Сучасні підходи і технології Нової української школи”. https://bit.ly/3OY3l2c
В посібнику представлені компетентнісно орієнтовані завдання з мовно-літературної (в частині англійської мови), історичної та громадянської, природничої освітніх галузей.
Ви зможете використовувати ці матеріали на своїх уроках, або створити власні компетентнісно орієнтовані завдання на основі запропонованих. Посібник буде корисним для учителів НУШ, викладачів, учнів і студентів.
Авторський колектив Українського інституту розвитку освіти підготував посібник “Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи” https://bit.ly/3kv5EO5
У посібнику розглянуто такі питання:
Портал «Природа України» створений з метою зібрати в одному місці та довести до широкого кола громадськості інформацію щодо природних об’єктів та флори і фауни України. Зокрема і про рідкісні і ті, що потребують допомоги, види тварин, рослин та рослинних угруповань.
Медіаканал із казками українською, які можна завантажити та прослухати офлайн – корисно і дітям, і дорослим.
Радіохвиля авторських казок українською мовою.
Нові аудіокнижки українською мовою для дітей різних вікових категорій, зокрема ті, що входять до шкільної програми, у найкращій якості для смартфонів і планшетів
“Цікаві аудіокниги українською” – канал для тих, хто прагне до успіху! Читає Юрій Сушко – Художній керівник Київського народного театру-студії “РАЙДО” режисер, актор театру та кіно, драматург. На каналі містяться твори української і зарубіжної літератури, які входять до шкільної програми.