logo

Пошук

    Про добір кандидатур до експертних комісій та експертних груп, уповноважених здійснювати експертизу та ухвалювати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам

    25.04.2025

    Згідно з наказом МОН № 667 від 13.05.2024, з 02 вересня 2024 року, за організацію експертизи, надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам відповідає Державна установа «Український інститут розвитку освіти» (далі – УІРО). 

    Наразі є нагальна потреба здійснити добір членів експертної комісії та групи зі спеціальної педагогіки, які можуть здійснювати експертизу об’єктів грифування для осіб з особливими освітніми потребами відповідно до Кодифікації навчально літератури (Наказ МОН “Про внесення змін до кодифікації навчальної літератури для учнів з особливими освітніми потребами” від 23.04.25 № 616) та експертної комісії та групи з мовно-літературної освітньої галузі (мови і літератури корінних народів, національних меншин).

    Просимо спрямувати інформацію педагогічним працівникам ваших закладів/установ та сприяти їх участі у доборі.

    Кандидати до складу експертних комісій та груп повинні мати:

    –   фахову освіту;

    –   досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності не менше ніж п’ять років у відповідній сфері;

    –   знати науково-методичні та психолого-педагогічні вимоги щодо викладання предметів, методик, технологій навчання та виховання;

    –   мати навички проведення експертизи.

    Кандидатам потрібно до 07 травня 2025 року (включно) заповнити анкету  (в домені @gmail.com) та прикріпіти до анкети сканкопії завірених документів:

    1. Заяви (написаної від руки або друкованої) про намір стати членом експертної комісії або експертної групи. 

    Звертаємо увагу, що у складі експертних комісій і груп не можуть бути автори підручників (зокрема електронних), гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців (виробників, постачальників), близькі особи зазначених осіб, коло яких визначено законодавством, та особи, що мають конфлікт інтересів. 

    1. Мотиваційного листа (у листі зазначити мотивацію бути членом експертної комісії чи групи, очікування тощо);
    2. Згоди на оброблення персональних даних;
    3. Першої сторінки паспорта;
    4. Документа про вищу освіту;
    5. Рекомендації на офіційному бланку, наданої науковою установою, закладом освіти, інститутом громадянського суспільства, організацією роботодавців тощо (із зазначенням ПІБ рекомендованого; коли й на якій посаді рекомендований працював в цій організації / установі; стаж роботи за фахом; чому рекомендується до експертної комісії чи групи зі спеціальної педагогіки; посада людини, яка надавала рекомендацію, її підпис та прізвище з ініціалами);
    6. Сертифіката/-тів, що засвідчує/-ють набуття навичок, які є важливими для проведення експертизи (за наявності, але не більше трьох).
    7. Додаткових документів щодо професійної компетентності, досвіду роботи та ділової репутації (за наявності, але не більше ніж три).

    Інформуємо, що згідно з р. IV, п. 6 Порядку здійснення експертизи, надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам» (наказ МОН України від 17.07.2023 № 675), об’єкти грифування (крім зазначених у пп. 1-3 п. 5 р. I) експертуються на платній основі за договорами відповідно до затверджених переліків платних послуг.

    Безоплатно здійснюється експертиза об’єктів грифування, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 5 розділу I цього Порядку, а також для продовження строку дії грифа (п. 15 р. I) та встановлення підстав для його скасування (п. 2 р.V).

    Download WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes Free
    Download Best WordPress Themes Free Download
    free download udemy paid course
    download lenevo firmware
    Download WordPress Themes
    free download udemy paid course