Освіта з урахуванням конфлікту: концепти та підходи
Освіта з урахуванням конфлікту: концепти та підходи
23.12.2022
У листопаді 2019 року Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл (англ. Safe Schools Declaration) і стала сотою країною, що підтримує положення цього документа. Впровадження та поширення підходів до освіти, з урахуванням конфлікту (англ. Conflict Sensitive Education) – одне із ключових положень у Плані заходів з реалізації Декларації про безпеку шкіл, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.21 №898-р.
В умовах повномасштабного вторгнення російських військ на територію України та розгортання воєнних дій, концепт освіти, що враховує конфлікт (або освіти з урахуванням конфлікту ) набуває важливого значення.
З метою впровадження та поширення підходів освіти з урахуванням конфлікту, Український інститут розвитку освіти у партнерстві та за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Сейв зе Чілдрен, Норвезької Ради з Прав Біженців, розпочали роботу над низкою матеріалів:
розроблено інформаційні матеріали «Освіта з урахуванням конфлікту: концепт та підходи». Завантажити буклет
проведено серію тренінгів-обговорень із напрацюванням плану дій щодо впровадження підходів до освіти з урахуванням конфлікту в Україні за участі міжнародної експертки INEE – Глобальної мережі з освіти в надзвичайних ситуаціях, п. Бенте Сандал-Аасен (Bente Sandal-Aasen). Завантажити презентацію
розроблено пропозиції щодо включення до програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників концепту освіти, що враховує конфлікт (або освіти з урахуванням конфлікту). Завантажити пропозиції
Відеозапис презентацій «Освіта з урахуванням конфлікту в контексті України»
Разом з партнерами УІРО продовжує роботу щодо напрацювання матеріалів та заходів для педагогічних працівників, здобувачів освіти та їхніх батьків, які сприятимуть забезпеченню права на освіту в умовах кризи та нестабільності (якими є війна, збройний конфлікт), а також на етапі відновлення.