logo

Пошук

    Міжнародна серпнева педагогічна науково-практична конференція «Освіта, освітяни – незламні у війні»

    19.08.2022

    Традиційно,  напередодні  кожного нового навчального року, в серпні проводяться  конференції педагогічних працівників, які  визначають стратегічні пріоритети розвитку освіти, намічають шляхи їх реалізації, скеровують педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості.

    18.08.2022 року відбулась Міжнародна серпнева педагогічна науково-практична конференція «Освіта, освітяни – незламні у війні».

    В межах міжнародної конференції відбулось засідання локації  «Дошкільна освіта під крилами захисту».

    Спікерами зустрічі були Нерянова С. І., начальниця відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України (далі — МОН) та Косенчук О. Г., кандидатка педагогічних наук, доцентка, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти державної установи «Український інститут розвитку освіти» (далі — УІРО).

    З вітальним словом до педагогічної спільноти звернувся голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.

    Всім відомо, що теорія не може існувати без практики, як і практика – невід’ємна її частина. Тому, освіта не існує без науки, адже в рамках тісної співпраці МОН та Національної академії педагогічних наук України (далі – НАПН України) вирішуються актуальні питання щодо розвитку дітей раннього та дошкільного віку. Про наймолодшу, але саме найбільш відповідальну ланку освіти – дошкільну – розповіла у своєму  відеозверненні Світлана Сисоєва – дійсна членкиня НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України.

    Про особливості організації освітньо-виховного процесу в закладах дошкільної освіти та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього, створення безпечних умов перебування усіх учасників освітнього процесу розкрила  у своєму виступі Світлана Нерянова, начальниця відділу дошкільної освіти МОН.

    Учасники заходу ознайомилися з досвідом приватного закладу дошкільної освіти «BABY LAND» м. Рівного щодо облаштування укриття та досвідом роботи команди Дитячого центру MR. LIDER GLOBAL щодо інноваційної системи освіти дітей раннього та дошкільного віку, презентованого докторкою філософії у сфері спеціальної освіти, старшою науковою співробітницею Інституту раннього розвитку до дошкільної освіти НАПН України, директоркою компанії Наталією Пікановою.

    Виклики сьогодення, що склалися в умовах воєнного стану в країні, поставило для всіх питання: «Чи є актуальним продовжувати реалізацію Державного стандарту дошкільної освіти в сучасних умовах?».  Обговорити  дане актуальне питання було можливо з Тамарою Піроженко, керівницею робочої групи з розробки Державного Стандарту дошкільної освіти,  докторкою психологічних наук, професоркою, завідувачкою лабораторії психології дошкільника інститут психології імені Г.С.Костюка НАПН України, члена-кореспондента НАПН України.

    Для просвітницької освіти батьків вихованців, подальшого професійного зростання кожного педагогічного працівника, а також можливістю обирати для роботи закладу чинні програми, МОН спільно з УІРО у партнерстві з видавництвом «Ранок» було розпочато роботу Всеукраїнський онлайн марафон «Реалізація змісту Державного стандарту дошкільної освіти в комплексних освітніх та парціальних програмах».  Про щотижневі зустрічі з освітянською спільнотою розповіли модератори марафону Наталія Гавриш та Ольга Косенчук.

    В умовах сьогодення, організація освітнього процесу повинна відбуватися з урахуванням безпекової ситуації за допомогою очної, дистанційної або змішаної форми роботи. Про її аспекти та організацію освітньої діяльності розповіла Ольга Рейпольська, докторка педагогічних наук, доцентка,  завідувачка лабораторією дошкільної освіти та виховання, керівниця центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

    З виступом «Інформаційні технології — запорука ефективності освіти сьогодення» доєднались колеги з міста Запоріжжя Людмила Шульга, кандидатка педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інститути післядипломної педагогічної освіти та Наталя Канцедал, директорка закладу дошкільної освіти №100 «Гармонія» м. Запоріжжя.

    Що сприяє розвитку якості освіти? Зокрема тих компетентностей, які необхідні для їх навчання впродовж життя? Як проходить становлення сучасного педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині? На скільки важливий підхід «навчання через гру»? Відповіді на ці та інші питання дала відповідь Оксана Рома, керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні.

    Збройна агресія російської федерації проти України та запровадження воєнного стану в державі внесли значні корективи в діяльність дошкільної освіти. У реаліях сьогодення особливо значущим є розуміння, що життя та психологічне благополуччя дітей дошкільного віку — є найвищою цінністю. Тому, так вкрай важливо педагогу володіти елементарними навичками подолання тривожності, приступів панічної атаки, вміти переключити увагу конкретної дитини, або дітей на позитивні явища, зацікавити їх, знайти способи підняття їхнього настрою, знати елементарні способи розслаблення дитини у стані нервового напруження. З виступом «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу у  закладах дошкільної освіти» до роботи конференції долучилась  Тетяна Костенко, кандидатка психологічних наук, завідуюча відділом освіти дітей з порушеннями зору ІСПП імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

    Пропозиції від локації з питань дошкільної освіти до фінального документу конференції надала Світлана Нерянова.

    На завершення роботи локації «Дошкільна освіта під крилами захисту» модератори зустрічі Світлана Нерянова та Ольга Косенчук побажали всім учасникам мирного неба, безпечного навчального року у вільній Незалежній Україні та подякували нашим захисникам, Збройним Силам України, які боронять нашу державу від ворога.

    Переглянути трансляцію

    Download WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes
    Free Download WordPress Themes
    Free Download WordPress Themes
    udemy free download
    download xiomi firmware
    Download WordPress Themes
    lynda course free download