logo

Пошук

    ПОЧАТОК ВЕСНИ – ДЕНЬ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ

    24.03.2022

    Чи дійсно початок весни датується за календарем 01 березня?

    Настання астрономічної весни пов’язано не з календарем, а з рухом Сонця за екліптикою. Тобто, це день весняного рівнодення.

    Пригадай!!! Екліптика – це велике коло, розміщене на небесній сфері, по якому відбувається видимий річний рух Сонця.

    2022 році День весняного рівнодення припав на 20 березня, і відбувся о 17 годині 33 хвилини за київським часом. Через різницю між календарним та астрономічним роком весняне рівнодення не має фіксованої дати і щороку може зміщуватися на кілька годин. В цей день тривалість дня і ночі є однаковою. Дві півкулі освітлюються Сонцем рівно наполовину та нагріваються відносно однаково.

    Про рух Землі навколо Сонця, дні рівнодення та сонцестояння ти можеш дізнатися, переглянувши урок Природознавства, 5 клас «Рухи Землі. Пори року» на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

    А чи знаєш ти, що буває метереологічна та фенологічна весна?

    Запам’ятай!!! Прихід метеорологічної весни фіксується, коли середньодобова температура повітря стабільно перевищує 0 градусів.

    Дізнайся, що… фенологічна (рання) весна – це час, коли рослини виходять зі стану спокою, початок сокоруху у дерев та кущів. Навесні відбувається дуже багато природних явищ, що дає можливість виділити кілька весняних періодів. Рання весна характеризується стійким переходом максимальних температур вище 0ºС.

    Встановити дату настання фенологічної та метереологічної весни для місцевості, в якій ти проживаєш можна самостійно.

    Для цього тобі необхідно проводити щоденні спостереження за температурою повітря, використавши будь-який безкоштовний мобільний додаток «Погода».

    Коли ти встановиш весною дати, в які середньодобова температура перестане опускатися нижче нуля, це означатиме, що метеорологічна весна вступає в свої права.

    У випадку, коли ти будеш фіксувати температуру повітря не нижче 5 градусів Цельсію протягом всієї доби – це буде початком фенологічної весни.

    Не забудь відзначити зміни, які відбуваються у живій природі в період настання метереологічної чи фенологічної весни. Обов’язково порівняй дані власних спостережень.

    Досліджуй та пізнавай природу разом з Всеукраїнською школою онлайн!!!

    Download WordPress Themes
    Free Download WordPress Themes
    Download Premium WordPress Themes Free
    Download Premium WordPress Themes Free
    lynda course free download
    download karbonn firmware
    Download Nulled WordPress Themes
    free download udemy course