logo

Пошук

    В цей день, 18 березня 2014 року за поданням президента РФ Путіна російські законодавчі органи затверджують окупацію Криму Росією

    18.03.2022

    Згадаймо ці події разом з Ярославом Переходько на уроці історії України 11 клас «Всеукраїнської школи онлайн».

    Після перемоги Революції гідності і втечи тодішнього президента України Віктора Януковича на територію Російської Федерації в нашій країні, на той момент, сформувався вакуум влади.

    22 лютого у Харкові відбувся так званий «з’їзд депутатів» південно-східних областей, Севастополя та Автономної Республіки Крим. Його ініціював тодішній губернатор Харківщини Михайло Добкін.

    Присутні депутати ухвалили резолюцію, в якій було оголошено, що південно-східні області України, а також Автономна Республіка Крим та місто Севастополь готові взяти на себе всю повноту влади до забезпечення конституційного порядку в Києві.

    На з’їзді мав бути присутній і Янукович, але він «самоусунувся» від участі. Проте головної мети з’їзду не було досягнуто. В умовах втечі Януковича та розпаду «Партії регіонів» створити паралельний київському уряд і закликати Росію на його підтримку не вдалося. Карту сепаратизму відклали, але, на жаль, ненадовго.

    20 лютого 2014 року, водночас із трагічними подіями в Києві, коли на Майдані Незалежності загинуло найбільша кількість протестувальників, розпочинається спланована збройна агресія Росії проти України. Першим кроком, спрямованим на підрив суверенітету України, стала анексія та окупація Криму збройними силами Російської Федерації.

    Дату початку операції вказали на відомчій медалі «За повернення Криму» Міністерства оборони РФ. Окрім того, 20 лютого 2014 р. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

    26 лютого у Сімферополі відбувся великий проукраїнський мітинг. Його учасниками були переважно кримські татари, які не допустили скликання Верховної Ради АРК. Однак наступного дня парламент та уряд Криму захоплюють так звані «зелені чоловічки» — російські військові без розпізнавальних знаків. Вони блокували українські військові частини та розпочали підготовку до окупації півострова. Під дулами автоматів депутати Верховної Ради АРК призначили нового керівника уряду ― Сергія Аксьонова і проголосили референдум про статус Криму.

    1 березня 2014 року Росія офіційно ухвалила рішення про введення своїх військ на територію України. Формальним приводом для такого рішення в Росії назвали звернення Януковича із закликом до Путіна ввести збройні сили РФ в Україну, а також звернення Сергія Аксьонова про необхідність «забезпечення миру і спокою» в Криму.

    16 березня 2014 року окупаційна влада організовує так званий «референдум» щодо статусу Криму. Його результати були передбачуваними і наперед прописаними. Кримчани, ніби то «всі як один» проголосували за повернення в «рідну гавань». Однак від цього результати не стають легітимними. Референдум було організовано з порушенням українського і міжнародного законодавства, а проведено під дулами російських автоматів. Проукраїнські сили бойкотували референдум. Його результати не визнає й міжнародна спільнота.

    18 березня за поданням президента російські законодавчі органи затверджують окупацію Криму Росією, тобто незаконне насильницьке приєднання частини української території. Україна та більшість країн світу не визнали та засудили окупацію Криму. Після анексії Криму його мешканців оголосили громадянами Російської Федерації, на півострів поширюється дія російського законодавства.

    Особовий склад блокованих український військових частин зміг вийти на територію України.

    США та країни ЄС не визнали результати так званого «референдуму» 16 березня та запровадили санкції проти російського бізнесу й високопосадовців. Генеральна Асамблея ООН, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея Ради Європи та інші міжнародні організації також підтримали територіальну цілісність України й засудили анексію та окупацію Криму Росією.

    Фактично, Революція гідності стала лише приводом для початку агресії Росії проти України, проте аж ніяк не причиною. Головна мета агресії ― знищення України як незалежної держави. Адже українці за час незалежності зробили свій цивілізаційний європейський вибір.

    Російське вторгнення на територію України, яке почалося ще у 2014 році, наразі продовжується. Українські захисники сьогодні вписують нову сторінку в історію нашої країни.

    За матеріалами уроку історії України 11 клас Ярослава Переходька.

    Download Best WordPress Themes Free Download
    Download Premium WordPress Themes Free
    Download Best WordPress Themes Free Download
    Free Download WordPress Themes
    lynda course free download
    download mobile firmware
    Premium WordPress Themes Download
    free online course