Пошук
15.12.2021
Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України ініціювали проведення першого Національного тижня читання В Україні стартує перший Національний тиждень читання! (ubi.org.ua), який триватиме з 13 до 19 грудня. Цей загальнонаціональний захід проходить під гаслом «Знайди свою книжку!» і має на меті об’єднати українців — письменників, читачів, видавців, бібліотекарів — навколо читання, пропагувати українську книгу та українську літературу. Український інститут книги розробив програму заходів та проєктів, що відбудуться в цей період.
Колектив Українського інституту розвитку освіти долучається до тижня промоції читання, пропонуємо дізнатися, яку книжку знайшли для себе наші колеги.
Наталя Софій – перша заступниця директора УІРО
Bookcrossing
У травні 2019 року Вадим Карандій і Наталія Софій – тоді ще НЕ директор і НЕ перша заступниця директора Українського інституту розвитку освіти — перебували у складі групи, що брала участь у навчальній поїздці до Фінляндії в рамках проєкту «Фінська підтримка реформи Нової української школи — Навчаємося разом». Відвідуючи Фінську національну агенцію освіти — Finnish National Agency for Education (EDUFI) — аналог Українського інституту розвитку освіти, запитали про секрет їхньої успішності. Відповідь була такою: «We walk what we talk», що можна образно перекласти, як: «Ми робимо те, що пропагуємо».
Звідси з’явилася ідея започаткувати «буккросінг» як ідею, що дозволяє обмінюватися книжками між членами колективу, які у переважній своїй більшості знаходилися у той час на дистанційній роботі. І хоча більшість книжок все ще залишається непрочитаною, сама ідея гріє серце і спонукає врешті-решт прочитати хоча б кілька з них.
Відкрите суспільство та його вороги ( англ. The Open Society and its Enemies) – книга британсько-австрійського філософа Карла Поппера, яка була видана у 1945 році, а в Україні вперше вийшла друком у 1994 році у видавництві «Основи».
Ця книга була з однією з книг, яка надихнула Джорджа Сороса на створення мережі фондів Відкритого суспільства у країнах Центральної і Східної Європи, в Україні — це Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ).
Готуючись до співбесіди на посаду головного методиста (Master Teacher Trainer) програми «Крок за кроком» МФВ, перечитала її і, чесно кажучи, ніяк не могла зрозуміти ідеї, яка з роками стає зрозумілішою: «Немає абсолютної істини. Кожна людина знаходить її, виходячи зі своїх цінностей і переконань». Отже, немає абсолютно білого і чорного, добра і зла?
Ірина Барсук – методистка відділу інформаційних систем УІРО
Ділюсь своїм улюбленим артбуком для книгоманів — читацьким щоденником «Ч(ц)итати вголос».
В ньому не загубляться ваші уподобання і роздуми, інсайти і всі скарби, віднайдені в книжках. Але і відверто слабкі та невдалі (на ваш погляд) книги мають там своє місце, ба навіть антипремію.
Згадати все, порівняти свої минулі і теперішні смаки, пограти в книжкові ігри і похизуватись прочитаним перед друзями- це все допомагає мені зробити мій улюблений щоденник!
Пропонуємо всім охочім приєднатися до Національного тижня промоції читання, відвідати бібліотеку чи книгарню і поділитися в соцмережах своїми враженнями про нову прочитану книжку, тегнути трьох своїх друзів, передаючі їм естафету цього флешмобу!