logo

Пошук

    На Тижні відкритого Уряду відбулося обговорення перспективи розвитку платформи «Всеукраїнської школи онлайн»

    21.05.2021

    21 травня в рамках Тижня відкритого Уряду 2021 відбулася онлайн-зустріч з теми «Змішане та дистанційне навчання в освітньому процесі України: необхідність розвитку платформи «Всеукраїнська школа онлайн».

    В онлайн-ефірі взяли участь:

    • Артур СЕЛЕЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
    • Дмитро ЗАВГОРОДНІЙ, радник заступника міністра цифрової трансформації;
    • Вадим КАРАНДІЙ, директор Державної установи «Український інститут розвитку освіти»;
    • Анна СИДОРУК, виконавчий директор ГС «Освіторія»;
    • Богдан ЯРЕМА, керівник освітніх програм представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF)в Україні;
    • Григорій БАРАН, менеджер програми «Соціальний капітал», секретар Правління Міжнародного фонду «Відродження».

    Модератором зустрічі виступила Ірина КРУТЬ, начальниця відділу базової, профільної середньої освіти і профорієнтаційної роботи Українського інституту розвитку освіти.

    Під час свого виступу Артур СЕЛЕЦЬКИЙ акцентував увагу на тому, що МОН здійснює моніторинг дистанційної освіти і її показники в порівняні з минулим роком значно покращилися. Наприклад 70% учнів задоволені організацією дистанційного навчання, що на 15% більше в порівняння з березнем 2020 року.

    Він зауважив, що платформа ВШО є ефективною відповіддю на виклики сьогодення і дає змогу організувати навчання  в умовах пандемії. Для забезпечення реалізації дистанційної освіти був проведений інтернет до 3тис. шкіл і планується закупити ноутбуки для вчителів та проведення навчання  освітян цифровій грамотності.

    Дмитро ЗАВГОРОДНІЙзвернув увагу, що при розробці телевізійної версії ВШО вже було зрозуміло, що необхідно створити контент, який вчителі та учні зможуть використовувати і після завершення локдауну.

    Тому платформа ВШО постійно вдосконалюється і на ній з’являються нові можливості. Наприклад найближчим часом вчителі зможуть створювати свої власні курси та поширювати на платформі власні навчальні матеріали. Вважливим є факт, що платформа ВШО надає рівний доступ до якісної освіти незалежно від місця проживання.

    Вадим КАРАНДІЙзазначив, що головними результатами ВШО є два глобальних надбання: це створення нового освітнього продукту, який сприяє процесу цифровізації освіти і налагодження громадсько-державного партнерства, завдяки якому і була створена платформа ВШО. В цілому «Всеукраїнська школа онлайн» являє собою екосистему, яка дозволяє організувати навчання, як в дистанційному так і у змішаному форматі. До користування проектом долучилися 9200 шкіл а саму освітню платформу відвідали користувачі зі 115 країн.

    Вадим Анатолійович також поінформував, що найбільший відсоток зареєстрованих користувачів ВШО налічується у Полтавській області і становить 25%. Найбільш популярними курсами були математика, українська та іноземні мови. Щодо охоплення на платформі учнів усіх класів, то вона є рівномірною. Наприкінці виступу було продемонстровано, як працює платформа та відбулося ознайомлення з її функціоналом і перевагами.

    Анна СИДОРУКрозповіла про здобутки ВШО і наголосила, що відеоуроками  та матеріалами цієї освітньої платформи вже скористалися понад 170 тисяч користувачів, створено понад 2000 онлайн-класів. Для зручнішого користування платформою був розроблений мобільний додаток, можливості якого були продемонстровані у відеопрезентації. Також під час розроблення платформи ВШО використовувся передовий досвід інших країн із впровадження цифрової освіти.

    Богдан ЯРЕМА у своєму виступі зосередився на питанні реалізації інклюзивної освіти за допомогою платформи ВШО. Враховуючи проблеми з доступністю та забезпеченням неперервності освіти через карантинні обмеження, спільно з партнерами проведено опитування освітян.

    Врахувавши отримані результати, було прийнято рішення розробити порадник з алгоритмами реагування на сучасні виклики в освіті. Крім того була створена експертна група, яка яка надавала свої коментарі та поради, як зробити навчальні матеріали доступнішими та зрозумілішими для дітей з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

    Наостанок слово мав Григорій БАРАН,  який порушив питання рівного доступу до освіти та анонсував платформу підвищення кваліфікації для вчителів, аби вони могли відповідати на виклики сучасності.

    Повний відеозапис засідання «Відкритого уряду» можна переглянути за цим посиланням.

    Premium WordPress Themes Download
    Download WordPress Themes Free
    Download Premium WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes
    udemy course download free
    download micromax firmware
    Download Best WordPress Themes Free Download
    free download udemy paid course