logo

Пошук

    Відбувся Другий Всеукраїнський форум Центрів професійного розвитку педагогічних працівників

    18.05.2021

    18 травня відбувся Другий Всеукраїнський форум Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Темою обговорення стало питання «Забезпечення партнерської взаємодії – пріоритетне завдання директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників». Понад 2000 учасників онлайн-форуму об’єдналися для обговорення нових, результативних моделей партнерської взаємодії Центрів із засновниками, органами управління освітою, закладами післядипломної педагогічної освіти, керівниками і педагогічними працівниками закладів освіти та освітніх установ.

    Організаторами форуму є Міністерство освіти і науки України, Державна установа «Український інститут розвитку освіти» за інформаційно-технічної підтримки Європейського центру імені Вергеланда.

    Захід відкрили Олена ХОМЕНКО, в. о. керівника експертної групи з питань шкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністра освіти і науки України, Вадим КАРАНДІЙ, директор Державної установи «Український інститут розвитку освіти», Наталія СОФІЙ, к. п. н., перша заступниця директора Державної установи «Український інститут розвитку освіти».

    Спікерами семи дискусійних панелей, що працювали під час заходу, були:

    • Ірена АНДРОЩУК – д. п. н. , професорка, начальниця сектору професійного розвитку педагогічних працівників ДУ УІРО;
    • Оксана КОРОЛЬ – методистка сектору професійного розвитку педагогічних працівників ДУ УІРО;
    • Мирослава ЖОВТАН – директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради;
    • Ірина ДАНЬКІВ – директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради;
    • Тетяна КОВАЛЕНКО – директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради;
    • Олександра ПРИСТАВСЬКА – директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Львівської міської ради;
    • Зоряна ДОВГАНИК – начальниця управління освіти Львівської міської ради;
    • Олена МАСАЛІТІНА – віце-голова ГО «EdCamp Україна».

     

    Олена ХОМЕНКО, яка виступила з вітальним словом, зазначила: «Важливе завдання Центрів полягає в об’єднанні педагогічних працівників у професійні спільноти, які розвиватимуть учительство з середини у контексті впровадження Нової української школи».

    Вона розповіла, що на підвищення кваліфікації педагогічних працівників виділено 373 млн. 621,6 тис. грн. В ОІППО зможуть підвищити кваліфікацію вчителі початкової школи (майбутніх 1-х класів); вчителі ЗЗСО, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти (зокрема пілотних закладів освіти); вчителі, що викладають один чи кілька навчальних предметів (інтегрованих курсів) румунською або угорською мовами, за напрямом: формування предметних (галузевих) компетентностей державною мовою; асистенти вчителів.

    У вітальному слові Вадим КАРАНДІЙ наголосив на важливості поширення кращих практик діяльності Центрів і моделей партнерської взаємодії з громадським сектором для професійного зростання вчителів. Працівники Центрів мають поділяти цінності Нової української школи та допомагати закладам освіти розбудовувати культуру підтримки вчительства на місцях.

     

    Вадим КАРАНДІЙ також анонсував, що ГО «EdCamp Україна», у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та інституційними партнерами: Українським інститутом розвитку освіти МОН України, Державною службою якості освіти, Службою освітнього омбудсмена, Інститутом освітньої аналітики МОН України, створили ресурс для підтримки підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

    «Місію Центрів можна досягнути лише за умови партнерської взаємодії. Керівник Центру має бути лідером і створити умови для ефективної діяльності колективу», – зауважила Наталія СОФІЙ.

    Результати опитування, проведеного серед працівників Центрів, показали, що найбільше Центри взаємодіють із ЗЗСО (83 %), органами управління освітою (65 %), ОІППО (60 %) і ЗДО (59 %). Результативною формою комунікації УІРО з Центрами є спільнота у Viber (70 % опитаних), форуми і розділ для Центрів на сайті УІРО (46 % респондентів).

    Наталія СОФІЙ закцентувала увагу на тому, що для УІРО важливо отримувати постійний зворотний зв’язок для максимального задоволення потреб працівників Центрів.

    Ірена АНДРОЩУК презентувала стратегію розвитку Центру як основний інструмент забезпечення цілеспрямованої взаємодії, запропонувала алгоритм її побудови, визначила етапи досягнення стратегічної мети, окреслила вимоги до поставлення цілей та розкрила зміст і зв’язок стратегічних і поточних планів.

    Спікерка і модераторка заходу ґрунтовно і цілеспрямовано акцентувала увагу учасників на створення кожним Центром власної, дієвої і активної моделі партнерської взаємодії із засновниками, органами управління освітою, ОІППО, керівниками і педагогічними працівниками закладів освіти та освітніх установ, громадських організацій тощо.

    Підсумовуючи свій виступ, Ірена Андрощук анонсувала, що сектором професійного розвитку педагогічних працівників заплановано проведення навчань для працівників Центрів і повідомила про те, що проведення Третього Всеукраїнського форуму для Центрів заплановано на вересень 2021 року.

    Оксана КОРОЛЬ розкрила тему «Стратегічні комунікації – основа результативної партнерської взаємодії Центру». Спікерка відзначила, що стратегічні комунікації мають сприяти результативній роботі установи та досягненню цілей і завдань, що впроваджуються в рамках Стратегії розвитку Центру.

    «Важливо, щоб комунікаційна стратегія була «живим та гнучким» документом, який можна доповнювати, змінювати, адаптовувати до змін та запитів педагогічних працівників закладів та установ освіти, і всіх, хто зацікавлений у послугах Центру», – зазначила Оксана КОРОЛЬ.

    Дякуємо директоркам Центрів, які презентували неоціненний досвід установ, що очолюють, з питань забезпечення партнерської взаємодії, успішної комунікації. За такий короткий період існування установ, а це заледве кілька місяців, спікерками задіяно інноваційні, у тому числі й інформаційно-комунікаційні інструменти, що забезпечують результативне консультування, сприяє організації неформальної освіти педагогічних працівників у громадах.

    Зоряна ДОВГАНИК – начальниця управління освіти Львівської міської ради – змістовно представила злагоджену і конструктивну співпрацю з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Львівської міської ради.  Спікерка підкреслила, що до цієї співпраці задіяні не лише керівники, педагогічні працівники закладів освіти, але і учні та їхні батьки. Це вже традиція.

    Олена МАСАЛІТІНА презентувала платформу EdWay, зазначивши, що суб’єкти підвищення кваліфікації, окремі особи можуть пропонувати програми підвищення кваліфікації та програми стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників. Спікерка наголосила, що функціонал платформи, який передбачено для Центрів, розпочне працювати в серпні 2021 року.

    Адреса платформи: edway.in.ua

    Детальніша інформація щодо платформи:

    Модераторка форуму Ірена АНДРОЩУК презентувала учасникам навчально-методичні посібники для Центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Один із них розміщено на сайті УІРО за покликанням

    Другий Всеукраїнський форум Центрів професійного розвитку педагогічних працівників є новою сходинкою на шляху партнерства і взаємодії щодо становлення Центрів, а також всебічної професійної підтримки їхніх працівників.

    Організатори Другого Всеукраїнського форуму Центрів професійного розвитку педагогічних працівників висловлюють слова подяки спікерам за ґрунтовні виступи, всім учасникам за активну участь, коментарі, запитання, позитивні відгуки у чатах та партнерам за результативну взаємодію.

    Запис Форуму можна переглянути за покликанням

    Download Best WordPress Themes Free Download
    Download Nulled WordPress Themes
    Free Download WordPress Themes
    Premium WordPress Themes Download
    udemy free download
    download samsung firmware
    Premium WordPress Themes Download
    ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=