logo

Пошук

    Заклади освіти виграють від користування платформою ВШО

    06.05.2021

    Під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета 6 травня 2021 року відбулася онлайн-сесія з питань дистанційної освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти.


    Захід був розрахований на керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та керівників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

    Спікерами виступили Сергій ШКАРЛЕТ – Міністр освіти і науки України; Руслан ГУРАК – Голова Державної служби якості освіти України; Вадим КАРАНДІЙ – директор державної установи «Український інститут розвитку освіти»; Тетяна СІДАШЕВА – директор Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації; Тетяна КРІПАК – директор департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради; Ірина ЧЕРНІЛЕВСЬКА – директор гімназії №179; Олена ФІДАНЯН – директор департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Вікторія ІВАНІЩЕВА – представник Британської ради в Україні; Дарина СІЖУК – представник Кембрідж Юніверсіті Прес; Оксен ЛІСОВИЙ – директор Національного центру «Мала академія наук України»; Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ – директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Раїса ЛИСЕНКО – директор Криворізького навчально-виховного комплексу №35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – багатопрофільний ліцей «Імпульс».

    Запис зустрічі можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/f71b2jU-ufI

    Одним із обговорених питань стала вебплатформа для змішаного та дистанційного навчання учнів та методичної підтримки вчителів 5-11 класів «Всеукраїнська школа онлайн». Офіційно платформа стартувала 11 грудня минулого року.


    «У зв’язку з пандемією ми занурилися в незвичний для нас освітній процес. Базові складники, на яких тримається наша освіта, — це безпечність, доступність і якість. В частині безпечності ми обмежили години перебування учнів за комп’ютером, в частині якості маємо зробити деякі кроки, які дозволили б мати зворотній зв’язок між учителем та учнем, в частині доступності ми працюємо і над забезпеченням шкіл інтернетом, і над забезпеченням еталонності уроків, які закладено у “Всеукраїнську школу онлайн», — сказав у своєму слові Сергій ШКАРЛЕТ.


    «Ми маємо позитивну динаміку доступу до змісту навчання. Вона проявляється перш за все у використанні платформи «Всеукраїнська школа онлайн», — зазначив Руслан ГУРАК. — Це свідчить, що вона є популярною і є хорошим помічником в організації дистанційного та змішаного навчання. Однак не всі вчителі володіють інструментом, як з цікавістю використовувати такі уроки. Іноді вчитель дає завдання просто прослухати урок. Тому ми звернулися до директорів інститутів післядипломної педагогічної освіти та ректорів педагогічних університетів, щоб напрацювати більш цікаві можливості використання платформи ВШО, оскільки вона дає дуже багато переваг для закладів освіти, особливо тих, які знаходяться у сільській місцевості».


    «Таку платформу, як ВШО, непросто створити, але ще складніше — впровадити її. Тому впродовж літа в процесі підготовки до нового навчального року ми запропонуємо комплекс заходів — починаючи з типової програми підвищення кваліфікації і розвитку цифрових компетентностей вчителів до відповідних кейсів роботи з ВШО», — повідомив Вадим КАРАНДІЙ.


    Він також ознайомив учасників сесії зі статистикою користування платформою (кількість користувачів, їхній розподіл за регіонами України та у світі тощо), а також представив можливості ВШО, як освітнього продукту, особливо спинившись на новому функціоналі («кабінет учителя»).

    Зараз на платформі ВШО є освітні матеріали для таких навчальних предметів й інтегрованих курсів для 5-11 класів:

    • українська мова, українська література, зарубіжна література, англійська мова;
    • природознавство, біологія, біологія та екологія, географія, фізика, хімія;
    • всесвітня історія, історія України, історія України і всесвітня історія (інтегрований курс), основи правознавства;
    • математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія;
    • мистецтво.

    Замовниками платформи виступили Міністерство освіти і науки України, державна установа «Український інститут розвитку освіти», Міністерства цифрової трансформації України.  Виконавець замовлення  —  громадська спілка «Освіторія».

    Окрім того донорську підтримку надали такі організації:

    • Швейцарсько-український проєкт DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich
    • Представництво ЮНІСЕФ в Україні
    • Міжнародний фонд «Відродження»
    • Представники бізнесу: компанії «Київстар», Vodafone, Lifecell

    Вже зараз на платформі розміщено 1800 уроків для учнів 5-11 класів. А в планах на 2021 р.  — 3500 уроків в межах існуючих курсів, розширення кількості курсів (більше іноземних мов, уроки кримськотатарської мови, курси лідерства тощо), охоплення початкової школи.

    Важливим є питання охоплення учнів і вчителів. Зараз на платформі зареєстровано майже 165 тисяч користувачів.  Найбільше охоплена Полтавська область  —  близько 25% учнів 5-11 класів. Окрема подяка за таке активне залучення школярів до навчання з допомогою Всеукраїнської школи онлайн Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

    Зареєструватися на платформі можна за посиланням.

    Free Download WordPress Themes
    Download Nulled WordPress Themes
    Download Premium WordPress Themes Free
    Premium WordPress Themes Download
    free download udemy paid course
    download karbonn firmware
    Download Premium WordPress Themes Free
    lynda course free download