logo

Пошук

    Супровід діяльності ЦПР ПП: Основні напрями реформи в дошкільній освіті

    27.10.2020

    Сьогодні, 27 жовтня, відбувся четвертий вебінар із запланованих дев’яти у межах онлайн-курсу підвищення кваліфікації «Супровід діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників» (Тренери для тренерів), організований Українським інститутом розвитку освіти (УІРО) у співпраці з проєктом «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»), що фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та ЄС, за технічної підтримки Global event Group. Слухачами цього курсу є педагогічні та науково-педагогічні працівники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України.

    Учасників вебінару привітала Світлана НЕРЯНОВА, начальниця відділу дошкільної освіти Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України. Пані Світлана виділила такі ознаки якісної дошкільної освіти: її доступність; умотивованість і компетентність педагогічних працівників; безпечне та розвивальне освітнє середовище; зміст дошкільної освіти, що сприяє різнобічному розвитку дитини; здатність забезпечення належного управління закладами дошкільної освіти і стала система моніторингу якості дошкільної освіті.

    Ніна ОМЕЛЬЯНЕНКО, голова Правління Асоціації працівників дошкільної освіти, наголосила на важливості визнання суспільством престижності праці вихователя та інших фахівців закладів дошкільної освіти. Пані Ніна звернула увагу слухачів на те, що засновники Центрів професійного розвитку педагогічних працівників мають передбачити посаду фахівця для консультування працівників закладів дошкільної освіти.

    Під час вебінару Ольга КОСЕНЧУК, к. п. н., доцент, начальниця відділу дошкільної і початкової освіти ДУ УІРО акцентувала увагу учасників на основних чинниках оновлення Базового компоненту дошкільної освіти, Європейській рамці якості дошкільної освіти, а також на тому, що в Україні вперше відбудеться оцінювання  якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням міжнародної методики ECERS-3. Окрім того, експертка зупинилися на питанні підвищення кваліфікації працівників ЦПР ПП та особливостях консультування фахівцями ЦПР ПП педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

    Відбулася також робота в чотирьох групах. Учасники, використовуючи метод SWOT-аналізу, мали змогу визначити сильні і слабкі сторони дошкільної освіти в Україні, а також можливості і загрози реформування дошкільної освіти.

    Напрацювання груп презентували Ганна ГЛАДКОВА, Ірина НОВИК, Надія МЕЛЬНИК і Соломія БОЙКОВИЧ.

    Наступний вебінар відбудеться 29 жовтня 2020 року. 

    Експертка – Оксана ФЕДОРЕНКО, к. п. н., методистка відділу дошкільної і початкової освіти УІРО, зупиниться на особливостях консультування працівниками ЦПР ПП керівників і педагогічних працівників закладів освіти щодо організації та забезпечення інклюзивної освіти.

    Титульне фото: La-Rel Easter , Unsplash

    Download Premium WordPress Themes Free
    Download Nulled WordPress Themes
    Premium WordPress Themes Download
    Download Premium WordPress Themes Free
    download udemy paid course for free
    download huawei firmware
    Download Nulled WordPress Themes
    online free course