logo

Пошук

    Онлайн-зустріч із регіональними координаторами НУШ – учасниками всеукраїнського експерименту

    23.09.2020

    22 вересня 2020 року відбулася чергова онлайн-зустріч із регіональними координаторами НУШ – учасниками всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

    Модераторка зустрічі Олена ГЛОБА, — експертка Команди підтримки реформ МОН України, координаторка пілотування Державного стандарту початкової освіти у четвертих класах, — повідомила, що вебінар присвячено рівневому оцінюванню в 2020-21 навчальному році, а також правилам ведення класного журналу.

    Ірена АНДРОЩУК – начальниця сектору професійного розвитку педагогічних працівників Державної установи «Український інститут розвитку освіти» — передала учасникам вітання від імені директора УІРО Вадима КАРАНДІЯ та першої заступниці директора Інституту Наталії СОФІЙ, і від себе особисто привітала колег із початком нового навчального року, прийдешнім Днем працівника освіти і побажала успішно реалізувати спільні завдання і плани.

    Спікерка коротко повідомила про найближчі плани співпраці з науково-педагогічними і педагогічними працівниками обласних закладів післядипломної педагогічної освіти. Йдеться, зокрема, про програму «Тренери для тренерів», що розпочнеться 15 жовтня 2020 року. Вона передбачає проведення вебінарів за програмою підвищення кваліфікації працівників ІППО, які далі візьмуть участь у професійній підготовці новопризначених працівників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

    Ірена АНДРОЩУК представила Олену ВЕНГЛОВСЬКУ – методистку відділу дошкільної і початкової освіти УІРО.

    Олена ЛІННІК – експертка із забезпечення якості освіти (проєкт SURGe) розповіла присутнім про нововведення, що стосуються оцінювання учнів третіх класів шкіл, які беруть участь у пілотному проєкті НУШ. Зокрема, п. Олена відзначила, що за результатами проведеного Командою підтримки реформ дослідження (узагальнення здійснила Олена Глоба), бесід із учителями пілотних шкіл, працівниками ДСЯО прийнято рішення покласти в основу оцінювання в третіх класах цінності формувального підходу. Спікерка детально зупинилася на cпільному і відмінному в оцінюванні учнів третіх класів порівняно із першо- та другокласниками, що навчаються у закладах освіти-учасниках пілотного проєкту НУШ. Вона також зосередила увагу на рівневому підході до оцінювання в третіх класах, закцентувала на Наказі МОН № 1146 від 16.09.2020 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи».

    Олена ЛІННІК також зупинилася на питаннях, що стосуються змін у веденні класних журналів у пілотних класах. Учасники зустрічі внесли свої пропозиції та висловили міркування щодо озвучених змін.

    Любомира МАНДЗІЙ, заступниця Міністра освіти і науки України, Роман ШИЯН, заступник директора Команди підтримки реформ МОН, поділилися із учасниками вебінару цінними думками щодо особливостей реалізації реформ, які чекають на учнів третіх і четвертих класів пілотних шкіл, і підтримки вчителів початкових класів, які ці реформи впроваджуватимуть. Окреслено перспективи щодо оцінювання учнів п’ятих класів, — зокрема звернено увагу на передбачені у Державному стандарті базової середньої освіти орієнтири вчителеві для здійснення оцінювання і розвитку культури формувального оцінювання. Спікери також зазначили, що треба налагодити комунікацію із педагогами, керівниками закладів освіти з метою роз’яснення вимог до оцінювання в третіх класах.

    Учасники онлайн-зустрічі поставили запитання експертам, отримали вичерпні відповіді на них і подякували організаторам за конструктивну роботу.

    Із повним викладом матеріалу можна ознайомитися за посиланнями:

    Титульне фото: Ramakant Sharda on Unsplash

    Premium WordPress Themes Download
    Free Download WordPress Themes
    Premium WordPress Themes Download
    Download Best WordPress Themes Free Download
    free download udemy course
    download micromax firmware
    Download WordPress Themes Free
    udemy paid course free download