Пошук
16.09.2020
УІРО продовжує серію вебінарів з учасниками Всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» (наказ Міністерства освіти і науки України №1028 від 13.07.2017 р.).
Вебінари розпочалися 9 вересня 2020 р. Їх проводить УІРО спільно з Командою підтримки реформ при МОН. Вони мають на меті обговорити особливості реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти у 4 класі. У них беруть участь понад 200 вчителів початкових класів – представників 146 пілотних шкіл-учасниць експерименту.
Учасники мають змогу почути виступи авторів стандарту, взяти участь в обговоренні в малих групах, виконати індивідуальні завдання.
Вебінари проводяться в рамках розробленої УІРО Програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, що є учасниками згаданого Всеукраїнського експерименту.
Усього відбудеться дев’ять вебінарів, після чого учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації. 16 вересня проведено чергову зустріч із цієї серії.
З вітальним словом до учасників звернувся Роман Шиян, заступник директора Команди підтримки реформ при Міністерстві освіти і науки України. Він окреслив подальші перспективи та шляхи впровадження навчально-методичного забезпечення для учнів 4 класу пілотних шкіл Нової української школи.
Перша заступниця директора УІРО Наталія Софій анонсувала, що вчителі пілотних шкіл НУШ, які беруть участь у вебінарах, матимуть змогу пройти курс навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» та отримають відповідний сертифікат (обсяг 15 годин, 0,5 кредитів ЄКТС).
Цю програму наразі упорядковують співробітники відділу дошкільної та початкової освіти УІРО Ольга Косенчук, Олена Венгловська, Ірина Новик.
Педагоги, які є учасниками експерименту, візьмуть також участь у онлайн-тренінгові з питань оцінювання для пілотних шкіл. Його проведуть фінські тренери у рамках проєкту «Навчаємось разом».
У перебігу вебінару Ірина Старагіна, експертка Команди підтримки реформ при МОН, ознайомила учасників з особливостями організації освітнього процесу з мовно-літературної галузі у пілотних класах. Основний акцент було зроблено на самостійності у виконанні завдань учнями з мовно-літературної галузі. Презентовано зошит-посібник інтегрованого мовно-літературного курсу з української мови «Подорожуємо і відкриваємо світ» для учнів 4 класу.
16 вересня 2020 р.
УІРО бажає учасникам вебінарів здоров’я і безлічі професійних звершень!
Титульне фото: Eric Tompkins, Unsplash