logo

Пошук

    ВЕБІНАР ІЗ СЕРІЇ «ЯКІСНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ»

    15.09.2021

    14 вересня 2021 року відбувся вебінар із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні» з теми: «Міжнародна методика ECERS-3: досвід Швеції у використанні методики».

    Модератори заходу:

    • Ольга Косенчук, к.п.н., доц., начальник відділу дошкільної і початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти»;
    • Соломія Бойкович, експертка з дошкільної освіти, Команда підтримки реформ МОН.

    З вітальним словом до учасників звернулась Ольга Косенчук, к.п.н., доц., начальник відділу дошкільної і початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти», яка акцентувала увагу присутніх на особливостях підготовки до оцінювання освітнього процесу в закладах дошкільної освіти України.

     

    Спікерами заходу були:

    Соня Шерідан – професор Університету Гетеборга, автор понад 120 публікацій. Автор шведського дошкільного стандарту (2010 року), один з консультантів чинного стандарту (2019);

    Пія Вільямс – професор Університету Гетеборга, автор понад 110 публікацій. Один з консультантів чинного шведського дошкільного стандарту (2019).

     

    Ключовими питаннями, які висвітлювалися у перебігу вебінару були:

    • Які показники якості дошкільного освітнього середовища?
    • Що відрізняє якісне і неякісне дошкільне освітнє середовище?
    • Відправні точки для підвищення якості освітнього середовища.

    Спікерками було розкрито комплексний підхід до визначення якості освітнього середовища у ЗДО, а саме:

    1. Простір, розташування меблів, матеріали, співвідношення педагогів і дітей у групі тощо = якість структури.
    2. Комунікація і взаємодія між вихователями і дітьми, між дітьми, педагогів із батьками = якість процесу.
    3. Цілі навчальної програми, її зміст, види навчально-пізнавальної діяльності, у т. ч. гра тощо = якість змісту.
    4. Результати навчання (компетентності), яких досягають діти = якість результатів.

    Як зазначила Пія Вільямс: «Навчальна програма має передбачати активну участь дітей, надання права вибору та врахування їхніх потреб, інтересів, думок у плануванні навчальних занять та створенні освітнього середовища. Інтереси дитини мають бути на першому місці. Вихователі мають спостерігати за дітьми, слухати їх, заохочувати до гри та різних видів діяльності. Готувати дитину до життя в демократичному суспільстві (брати відповідальність, розуміти свої права й виконувати обов’язки). Дітей потрібно вчити брати активну участь у суспільному житті, впливати на зміни в найближчому середовищі, контактувати з іншими».

     

    Соня Шерідан зауважила, що «Стандарт дошкільної освіти передбачає розвиток у дітей таких умінь: впливати на своє життя і найближче середовище шляхом висловлення думок і поглядів; брати відповідальність за власні дії та впливати на зміни в найближчому середовище; приймати рішення та співпрацювати з іншими на засадах демократії».

     

    У перебігу вебінару учасники мали можливість поставити у чаті запитання спікерам і почути кваліфіковану відповідь на них, зокрема:

    • «Чи є у закладах вищої освіти Швеції окремий курс лекцій для студентів? Поділіться, будь ласка, досвідом».
    • «Чи є можливість підвищувати кваліфікацію педагогічним працівникам щодо оцінювання якості освітнього процесу у закладі дошкільної освіти за методикою ECERS-3? Як це відбувається?»
    • «Яким чином рефлексія здійснюється у дитячому середовищі? Можливо є якісь рекомендації, чи певні види діяльності? Яким чином відбувається цей процес?» та ін.

     

    Серія вебінарів організована Міністерством освіти і науки України та ДУ «Український інститут розвитку освіти» у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН.

    Заходи створено за підтримки ЮНІСЕФ Україна та проєкту «Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні», що реалізується у межах Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Європейським центром ім. Вергеланда.

    Щиро дякуємо Соні Шерідан та Пії Вільямс за те, що поділилися досвідом застосування міжнародної методики ECERS-3!

     

    Запис вебінару можна переглянути на Facebook-сторінках Міністерство освіти і науки України,  Український інститут розвитку освіти, Всеукраїнський фонд «Крок за кроком».

    Download WordPress Themes
    Download WordPress Themes Free
    Download Premium WordPress Themes Free
    Download Best WordPress Themes Free Download
    free download udemy course
    download coolpad firmware
    Premium WordPress Themes Download
    download udemy paid course for free