logo

Пошук

    «Мовлення дитини. Основи грамоти»: реалізація Державного стандарту дошкільної освіти

    07.05.2021

    Дванадцятий вебінар онлайн марафону підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо впровадження оновленого Державного стандарту дошкільної освіти відповідно до Програми підвищення кваліфікації відбувся 7 травня 2021 року.

    Організатори: Міністерство освіти і науки України, Державна установа «Український інститут розвитку освіти» за участі авторського колективу розробників Державного стандарту дошкільної освіти  (модераторка вебінару Ольга КОСЕНЧУК, кандидат педагогічних наук, доцент, начальниця відділу дошкільної та початкової освіти УІРО).

    Експертка: Наталія ГАВРИШ, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди; головний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

    Мета зустрічі:

    • збагатити знання про сутність понять грамота і грамотність;
    • з’ясувати нейрофізіологічні і психологічні основи оволодіння дітьми основ грамоти;
    • формувати здатність добирати ефективні інструменти формування фонематичного сприймання та навчання дітей навичок елементарного читання.

    Наталія ГАВРИШ акцентувала увагу слухачів на змістовому наповненні мовленнєвої компетентності дітей у площині оволодіння основами грамоти, серед яких:

    • Мотивація до оволодіння грамотою як важливою ознакою дорослої культурної людини.
    • Обізнаність із буквами як знаками передачі звуків на письмі, відповідними термінами, на елементарному рівні принципом складоутворювальної ролі голосних звуків у словах, усвідомленні залежності значення слова від порядку складів у ньому.
    • Умілість: здійснення звукового і складового аналізу слова, запис друкованими літерами свого імені і коротких простих слів, читання таких слів, виявлення готовності до письма.

    Експертка охарактеризувала три періоди  в навчанні дітей основ грамоти:

    Виступ Наталії Гавриш зумовив велику кількість зацікавлених відгуків та запитань до експертки від учасників вебінару. Жваве обговорення і надзвичайна зацікавленість темою підкреслює вагомість піднятої проблеми для фахівців з дошкільної освіти.

    З метою вдосконалення практичних умінь стажистів добирати ефективні інструменти для формування фонематичного сприймання та навчання дітей навичкам елементарного читання, запропоновано завдання для групової взаємодії:

    • розробити стимульні запитання і завдання на розвиток фонематичного сприймання за змістом коректурних таблиць;
    • підготувати шаблони карток-завдань для індивідуальної та підгрупової роботи на формування навичок читання складів і коротких слів;
    • скласти добірку стимульних вправ з підготовки руки дитини до письма;
    • підготувати пропозиції щодо використання елементів природного середовища для ознайомлення дітей з буквами.

    З кожним наступним вебінаром учасники онлайн марафону демонструють все вищий рівень активності та професійності, що проявляється не лише в якості  виконаних завдань самостійної роботи та результатів групової взаємодії, а й у самостійній презентації спільних напрацювань.

    Дякуємо всім учасникам за активність і співпрацю!

    Очікуємо на наступну зустріч, яка відбудеться12.05.2021 року о 16.00 годині з теми:

    ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНЬОГО НАПРЯМУ «МОВЛЕННЯ ДИТИНИ. ІНОЗЕМНА МОВА»

    СПІКЕРИ:

    Ірина МОРДОУС, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри методології науки та міжнародної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

    Наталія ВОЛОЩЕНКО, доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти Національного педагогічного університету імені  М.П. Драгоманова

    Download WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes Free
    Download WordPress Themes
    Premium WordPress Themes Download
    free download udemy course
    download xiomi firmware
    Download WordPress Themes
    download udemy paid course for free