logo

Пошук

  МОН та УІРО формують креативну команду фахівців для підготовки до експертної роботи щодо оцінювання якості підручників для Нової української школи

  05.05.2020

  До відбувається конкурсний відбір фахівців для підготовки до експертної роботи щодо оцінювання якості навчальної літератури для шкіл.

  Шановні колеги, творімо нову українську освіту разом! Ми шукаємо і здійснюємо підготовку експертів для реалізації амбітних цілей трансформації освітньої системи, зокрема української навчальної літератури.
  Міністерство освіти і науки України спільно з Державною установою «Український інститут розвитку освіти» (далі — УІРО) та за підтримки українсько-фінського проєкту «Навчаємося разом» продовжують роботу над створенням якісних підручників у відповідності до європейських стандартів освіти, визнаних у світі практиках розробки навчальної літератури для шкіл.

  УІРО є експертною установою МОН, що покликана бути креативним організаційно-аналітичним центром, де акумулюються новітні ідеї та реалізуються системні проєкти реформ у галузі освіти.

  Сьогодні у всьому світі відбуваються потужні процеси  трансформації освіти. Народжується нова освітня парадигма, що віддзеркалює всі складні реалії сучасного світу. Швидкоплинні зміни, прискорене зростання обсягів інформації, потужні технологічні прориви докорінно перетворюють оточуючий нас світ, спонукаючи до створення сучасних інструментів навчання. Однією  з найактуальніших проблем є поява навчальної літератури, що вирішує інноваційні освітні завдання Нової української школи.

  Ми оголошуємо конкурсний відбір експертів серед учителів, вчителів-методистів, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, науковців (Національної академії наук України, Національної  академії педагогічних наук України, наукових установ тощо).

  До ми шукаємо фахівців, які мають спеціалізацію експертної діяльності (аналіз/створення навчальних програм, навчальних продуктів, участь, як експерта в освітніх проєктах, рецензування, наукове редагування тощо)  в сферах початкової освіти, базової середньої освіти, психології, мовної культури, дизайну навчальної літератури, антидискримінаційного законодавства.

  Фахівців, які успішно пройдуть етап технічної експертизи поданих документів, УІРО запросить на тренінг щодо методик оцінювання якості навчальної літератури.

  За результатами тренінгу комісія з відбору експертів МОН за поданням УІРО сформує базу експертів, які надаватимуть оцінку якості навчальної літератури для використання у школах.

  Детальніше про сфери експертної діяльності:

  • Початкова освіта. Предмети або освітні галузі:  « Українська мова та читання», «Математика», «Я досліджую світ», «Інформатика», «Мистецтво», «Іноземні мови: англійська, німецька, французька, іспанська»,  «Мови національних меншин», «Фізична культура».
  • Базова середня освіта. Предмети або освітні галузі: «Українська мова та література», «Іноземні мови: англійська, німецька, французька, іспанська», «Зарубіжна література», «Історія України та Всесвітня історія», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Математика», «Природознавство», «Біологія», «Географія», «Трудове навчання», «Інформатика», «Основи здоров’я», «Мови національних меншин», «Фізична культура».
  • Психологія: вікова, загальна тощо.
  • Мовна культура.
  • Дизайн: дизайн навчальних видань.
  • Антидискримінаційна експертиза: протидія дискримінації за етнічним походженням, віком, статтю, станом здоров’я тощо в навчальних виданнях.

  Заявки-анкети приймаються до року Державною установою «Український інститут розвитку освіти» за посиланням на гугл форми.

  Звертайте увагу на типи заяв та обирайте саме ту, яка відповідає типу проведення експертизи та займаній посаді:

  Заявка-анкета 1 (для експертів початкової ланки освіти: вчителя, вчителя-методиста, вчителя-психолога).
  Заявка-анкета 2 (для експертів початкової ланки освіти: викладача ЗВО, науковця, щодо проведення науково-педагогічної експертизи).
  Заявка-анкета 3 (для експертів: викладача ЗВО, науковця щодо проведення психолого-педагогічної, мовної культури, дизайнерської, антидискримінаційної експертиз).
  Заявка-анкета 4 (для експертів середньої ланки освіти: вчителя, вчителя-методиста, вчителя-психолога).
  Заявка-анкета 5 (для експертів середньої ланки освіти: викладача ЗВО, науковця, щодо проведення науково-педагогічної експертизи).

  В процесі формування заявки-анкети Вам необхідно буде подати мотиваційний лист, резюме та відскановані копії документів, що підтверджують освітньо-кваліфікаційний рівень.

  Яким ми бачимо майбутнього експерта:

  • відкритість до змін, що відбуваються у сучасному освітньому просторі;
  • експертність за своєю спеціальністю;
  • бажання та спроможність об’єктивно, відповідально, фахово та незалежно оцінювати нові проєкти підручників та навчально-методичних матеріалів до них;
  • дотримання вимог академічної доброчесності;
  • вільне володіння державною мовою;
  • готовність до участі в тренінгах, вебінарах та семінарах за умови карантину в Україні – в онлайн режимі, а в подальшому –  у виїзних декілька денних;
  • згода на  тестування для набуття необхідних знань у сфері процедур і критеріїв оцінювання підручників й навчальних матеріалів;

  Що ми пропонуємо:

  • фахове навчання експертизи підручників та навчально-методичних матеріалів із залученням міжнародних експертів;
  • отримання відповідних сертифікатів;
  • можливість долучення до Національної бази експертів;
  • цікаве професійне спілкування, дискусійні платформи;
  • залучення до розробки проєктів державних документів у сфері навчального книговидання;
  • оплату праці експерта відповідно до Закону «Про наукову та науково-технічну експертизу».

  Просимо зауважити, що УІРО офіційно відповість лише тим кандидатам, які пройдуть технічний відбір (нададуть повну, релевантну інформацію, що вимагається у заявках-анкетах)

  Контактна інформація
  Український інститут розвитку освіти
  Київ, 03035, вулиця Митрополита Василя Липківського, 36.
  Відділ навчальної літератури
  Ел. пошта: ukrainian.textbooks@gmail.com
  Тел. +380684128684
  Контактна особа: Ніна Слюсаренко
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download Premium WordPress Themes Free
  Download WordPress Themes
  free download udemy paid course
  download lenevo firmware
  Download Premium WordPress Themes Free
  ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=